logo jihad
logo jihad
 یکشنبه 09 بهمن 1401
dividerآرشیو اخبارdividerانعقاد تفاهم نامه بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
انعقاد تفاهم نامه بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
انعقاد تفاهم نامه بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

 

نشست انعقاد تفاهم نامه بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با حضور دکتر جواد محمدی رئیس پژوهشگاه ژنتیک و دکتر غلامرضا صالحی روسای دو پژوهشگاه و معاونین آنها به میزبانی پژوهشگاه ژنتیک برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در ابتدای نشست دکتر محمدی ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس و معاونین پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و برگزاری نشست بین دو مرکز بزرگ علمی اظهار داشت:یکی از اهداف ما در تعامل با سایر مراکز علمی هم افزایی در تخصص ها و توانمندی های علمی و حل مسائل ملی و مشکلات کشور است. به همین دلیل ما مسائل و مشکلات کشور را در اولویت فعالیت‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی پژوهشگاه و همکارانمان قرار داده ایم.

دکتر محمدی با اشاره به اینکه همکاری بین دو پژوهشگاه از دیر باز و از بدو تاسیس بسیار تنگاتنگ و صمیمانه بوده افزود: ما همکاری های هدفمند علمی را با معاونت علمی و فناوری، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، ستاد توسعه زیست فناوری، ستاد سلول های بنیادی،و سایر مراکز علمی و دانشگاهی داریم و معتقدیم این هم افزایی های علمی منشا خیر خواهد بود.

ما حتی برای حل مشکلات و برررسی مسائل با صنایع بزرگ مرتبط و بخش خصوصی همکاری هایی را آغاز کرده ایم. در ادامه دکتر صالحی نیز ضمن ابراز خرسندی از این نشست عنوان نمود:همکاری این دو مرکز علمی بیش از دو دهه قدمت دارد و این نشست نیز قطعا در جهت انسجام و همکاری بیش از پیش برای این دو پژوهشگاه برگزار شده است. وی ضمن تشریح عملکرد پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در رابطه با همکاری علمی با بخش‌ها و معاونت های مختلف وزارت جهاد کشاورزی و بررسی مسائل و مشکلات علمی آنها عنوان کرد: ما هم معتقدیم این همکاری و هم افزایی علمی بین پژوهشگاه ژنتیک و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی بسیار تاثیرگذار بوده است. کما اینکه همکاری تنگاتنگ این دو مرکز پیش از این و در برگزاری رویدادهای علمی بسیار ثمر بخش و اثرگذار بوده است. در پایان این نشست تفاهم نامه علمی و پژوهشی با مفاد اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک،توسعه همکاری های علمی مشترک با برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، بهره مندی از امکانات طرفین و توسعه دانش فنی و انتقال فناوری،بهره مندی از تجربیات و امکانات طرفین در توسعه دانش فنی، همکاری در توسعه فناوری های نوین کشاورزی و منابع طبیعی، همکاری در برگزاری رویدادهای فناوری و نوآوری، همکاری در ایجاد امنیت غذایی کشور با توجه به تغییرات اقلیمی بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منعقد شده و به امضای روسای دو مرکز رسید.

 

  

  

 

 

 

1401-08-19
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 474,481 | بازدید امروز : 78