logo jihad
logo jihad
 یکشنبه 09 بهمن 1401
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از پروژه ایجاد سویه­های ژنتیکی سنتزی گوسفند پربازده
بازدید رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از پروژه ایجاد سویه­های ژنتیکی سنتزی گوسفند پربازده
بازدید رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از پروژه ایجاد سویه­های ژنتیکی سنتزی گوسفند پربازده

 

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و جمعی از اعضای هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی خراسان رضوی از پیشرفت پروژه­ های در حال اجرای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در زمینه اصلاح و بهبود ژنتیکی گوسفند بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، یکی از پروژه ­های در حال اجرا در شرکت کشت صنعت جوین استان خراسان رضوی، پروژه ایجاد سویه ­های ژنتیکی سنتزی با قابلیت تؤام تولید گوشت و برتری صفات تولیدمثلی است که با همکاری­ علمی و اجرایی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در قالب اصلاح مولکولی و کمی در گوسفند توسط تیم تحقیقاتی دکتر محمدرضا غفاری و دکتر رضا طالبی، اعضای هیئت علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در حال انجام است.

در ابتدای این بازدید که که روز یکشنبه 15 آبان انجام شد، دکتر طالبی، توضیحات جامعی در خصوص مراحل انتخاب­های مولکولی، انتخابهای کمی و اطلاعات فنوتیپی برای تولید ترکیب­های ژنتیکی یکنواخت از لحاظ صفات عملکردی و ظاهری در گوسفند ارایه داد.

وی، تولید سویه های سازگار با سهم ژنوم بومی حاوی ژن­های بزرگ­اثر کنترل کننده صفات تولید گوشت و تولید مثلی با ژنوتیپ­های خالص و ناخالص به همراه یکنواختی ظاهری و عملکردی را از دستاوردهای حاصل شده طی این  پروژه عنوان و خاطرنشان کرد: ارزیابی صفات زنده و لاشه سویه های سنتز شده، حاکی از افزایش معنی­دار سرعت رشد روزانه پس از شیرگیری، کاهش معنی­دار سن شیرگیری، افزایش معنی­دار چندقلوزایی، کاهش تا حذف دنبه، یکنواختی شکل ظاهری و رنگ سفید و بهبود صفات لاشه از قبیل، افزایش مساحت راسته (عضله ناحیه چشمی)، کاهش ضخامت چربی پشتی، کاهش ضخامت چربی طرفین راسته، بهبود نسبت لاشه به وزن زنده، افزایش وزن کبد (متابولیسم مواد غذایی) و همچنین بهبود صفات کیفیت گوشت از قبیل رنگ قرمز روشن (کیفیت مایوگلوبین)، وجود ماربلینگ در عضله ناحیه چشمی (loin eye area) و بهبود pH (اسیدیته) و فلور میکروبی گوشت، بلافاصله پس از کشتار و یک ساعت پس از کشتار در مقایسه با ژنوتیپ­های هموزیگوت رفرنس و والد بومی مغانی بودند.

دکتر مختار مهاجر، رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور هم ثبت سویه­ های ژنتیکی سنتزی با اطلاعات توالی­یابی کل ژنوم با توجه به صفات برتر اصلاح نژادی، ضریب تبدیل خوراک و مصرف نهاده­های دامی و دارا بودن ماندگاری مطلوب با شرایط بومی ایران و پوشش پشم سفید - که با توجه به عدم مطلوب بودن پشم وارداتی برای صنعت قالی­بافی در صنعت نساجی و قالی بافی اهمیت بالایی دارد - را از دستاوردهای مهم این پروژه عنوان کرد.

وی همچنین وجود ماربلینگ در عضله چشمی گوشت ناحیه راسته در ژنوتیپ­های ژندار سنتز شده را با توجه به تقاضای بالای این نوع از کیفیت گوشت برای بازاریابی بین المللی بسیار ارزشمند خواند و تاکید کرد: نژاد های سنتزی این پروژه می­تواند علاوه بر ایجاد یک برند بین المللی به منظور امنیت غذایی و خودکفایی گوشت قرمز گوسفند در آینده کشور بسیار ارزشمند باشد.

 

 

1401-08-17
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 474,473 | بازدید امروز : 70