logo jihad
logo jihad
 یکشنبه 09 بهمن 1401
dividerآرشیو اخبارdividerتفاهم‌نامه همکاری بین سازمان شیلات ایران و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منعقد شد
تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان شیلات ایران و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منعقد شد
تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان شیلات ایران و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منعقد شد

 

 

در راستای اجرای آیین نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرین در بخش کشاورزی و منابع طبیعی در حوزه آبزی‌پروری و نهاده‌های فناورانه، تفاهم‌نامه همکاری مشترکی بین سازمان شیلات ایران و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ، هدف از این تفاهم‌نامه که عصر دوشنبه ۱۶ آبان به امضای مهندس سید حسین حسینی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران و دکتر غلامرضا صالحی جوزانی، رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی رسید، توسعه همکاری‌های پژوهشی در زمینه استفاده از فناوری های نوین در راستای اولویت‌ها و رفع چالش‌های فناورانه حوزه آبزی‌پروری و نهاده‌های مورد استفاده، تسریع در تجاری سازی دانش‌های فنی موجود در زمینه آبزی‌پروری، نهاده‌های آن و ریزجلبک‌ها و همچنین استفاده از فناوری‌های نوین در مراکز تکثیر و پرورش آبزیان به منظور شناسایی مولکولی و ژنتیکی سویه‌های وارداتی با هدف اعتبارسنجی تخم چشم زده ماهی قزل‌آلای رنگین کمان توزیعی در مراکز تکثیر و تفریخ و ارتقا مدیریت مولدین و بهبود ژنتیکی آبزیان پرورشی با اولویت قزل‌آلای رنگین کمان با تعیین واریانس ژنتیکی جمعیت‌های موجود در مزارع تکثیر کشور است.

از جمله زمینه‌های همکاری پژوهشگاه با سازمان شیلات در این تفاهم‌نامه، اجرای طرح‌ها و پروژه‌های پژوهشی و فناورانه در راستای اولویت‌ها و رفع چالش‌های فناورانه سازمان شیلات، تجاری‌سازی و ترویج دانش‌های فنی و فناوری‌های موجود در زمینه آبزی‌پروری و ریزجلبک‌ها، انتقال و ترویج فناوری‌های روزآمد، راهبردی و مورد نیاز کشور در زمینه ارتقای کمی و کیفی تولیدات تخم چشم زده ماهی قزل‌آلای رنگین کمان در مراکز تکثیر کشور، اجرای پروژه‌های مشترک آموزشی و ترویجی در زمینه مدیریت شیلاتی جمعیت‌های متعدد گونه‌های پرورشی و تولید و بومی‌سازی بسته‌های فرایندی مورد نیاز در حوزه شناسایی ژنتیکی سویه‌های وارداتی است.

در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک فی‌مابین همچنین مقرر شد اولویت‌های تحقیقاتی سازمان شیلات احصاء و برابر آن برنامه‌های تحقیقاتی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی طراحی و اجرا شود.

 

  

  

  

  

 

 

 

خبر: سید علی میربابایی 

عکس: حسن سمیعی

 

 

 

1401-08-17
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 474,471 | بازدید امروز : 68