logo jihad
logo jihad
شنبه 05 آذر 1401
dividerآرشیو اخبارdividerحمایت رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی از ایجاد مرکز نوآوری بیوتکنولوژی کشاورزی شمال شرق کشور
حمایت رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی از  ایجاد مرکز نوآوری بیوتکنولوژی کشاورزی شمال شرق کشور
حمایت رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی از ایجاد مرکز نوآوری بیوتکنولوژی کشاورزی شمال شرق کشور

 

   رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های متنوع این استان در حوزه بیوتکنولوژی از راه‌اندازی مرکز نوآوری بیوتکنولوژی کشاورزی شمال شرق کشور در مشهد استقبال کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر قنبری که در دیدار امروز رییس و قائم مقام فناوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با همراهی دکتر نجف نجفی، رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی و دکتر سعیدی راد، معاون پژوهش و فناوری مرکز سخن می‌گفت‌ با اشاره به وجود الگوهای کشت در تراز جهانی در خراسان رضوی اظهار داشت: کارهای خوبی در زمینه بیوتکنولوژی توسط بخش خصوصی در حال انجام است که نیاز به حمایت دولت دارد. وی افزود: با واگذاری امکانات به بخش خصوصی و راهبری توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، می‌توانیم شاهد شکوفایی هر چه بیشتر بخش کشاورزی از طریق دانش و فناوری باشیم. قنبری در ادامه تصریح کرد: منابع طبیعی، مرتع، خوراک دام و گیاهان دارویی باید از اولویت‌های استان در زمینه بیوتکنولوژی باشد.

دکتر نجفی هم طی سخنانی به بازدید از ساختمان و آزمایشگاه‌های بیوتکنولوژی در مشهد اشاره کرد و گفت: با توجه به پتانسیل بالای استان در زمینه دامی و کشاورزی، راه اندازی مرکز نوآوری با کمک بخش خصوصی می تواند به تولید فناوری های نوین و افزایش تولید محصولات کشاورزی کمک کند. دکتر صالحی جوزانی، رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی نیز ضمن تبریک انتصاب دکتر قنبری به ریاست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به جایگاه ویژه این استان در تولید محصولات کشاورزی و دامی اشاره و تاکید کرد: تنها راه افزایش تولید و ارتقای بهره‌وری، تکیه بر دانش و تولید دانش بنیان است. دکتر صالحی با اشاره به اهمیت زیست فناوری در سیاستهای کلی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: مصمم هستیم در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، جهش بزرگی در این زمینه انجام دهیم.

رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی یکی از برنامه های خوب مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی خراسان رضوی را ایجاد مرکز نوآوری در زمینه بیوتکنولوژی دانست که با حمایت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی می تواند ظرفیت بسیار خوبی جهت تبدیل ایده ها به فناوری توسط شتابدهنده ها و نسل جوان باشد. گفتنی است دکتر صالحی جوزانی، رییس و دکتر پژمان آزادی، قائم مقام فناوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در معیت دکتر نجفی و جمعی از همکاران از مجموعه بیوتکنولوژی و آزمایشگاه های تخصصی واقع در مشهد نیز بازدید کردند و از نزدیک این امکانات را مورد ارزیابی قرار دادند.

 

 

                                       

1401-06-27
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 467,168 | بازدید امروز : 105