logo jihad
logo jihad
شنبه 05 آذر 1401
dividerآرشیو اخبارdividerنشست بررسی زمینه‌های همکاری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و بخش خصوصی در حوزه تبدیل پسماند برگزار شد
نشست بررسی زمینه‌های همکاری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و بخش خصوصی در حوزه تبدیل پسماند برگزار شد
نشست بررسی زمینه‌های همکاری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و بخش خصوصی در حوزه تبدیل پسماند برگزار شد

 

نشست بررسی زمینه‌های همکاری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با شرکت مهندسی تست تفسیر در محل سالن پژوهش پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در این نشست که دکتر مژگان کوثری، مدیر انتقال فناوری پژوهشگاه، دکتر احسان شکری، عضو هیات علمی بخش تحقیقات نانو فناوری پژوهشگاه و مهندس ابراهیم کریمی، مدیر ارتباط با دستگاه های اجرایی و شرکتهای خصوصی از پژوهشگاه در آن حضور داشتند، مهندس محرابی و رمضانیان از مدیران شرکت مهندسی تست تفسیر با ارائه توانمندی‌های خود در خصوص بهره‌برداری از فناوری هیدروترمال کربنیزاسیون (HTC) و تبدیل انواع پسماند به مواد ارزشمند کربنی مانند بیوکوول (Bio Coal) به عنوان جایگزین زغال سنگ و همچنین ماده آلی جامد و مایع دارای ارزش کودی همکاری پژوهشگاه در این حوزه خصوصا توسعه آن به سایر مواد با ارزش را خواستار شدند. در این راستا با توجه به پیشینه علمی همکاران مختلف پژوهشگاه در تبدیل و مدیریت پسماندهای شهری و کشاورزی و همچنین سابقه همکاری با ارگان‌ها و شرکت‌های مختلف، گفتگوهای فنی در جهت تعامل با شرکت مهندسی تست تفسیر از سوی تیم فناوری و محققین پژوهشگاه به انجام رسید.

گفتنی است، پسماند جامد شهری به عنوان یکی از منابع مهم آلاینده شهرهای بزرگ محسوب میشود و عدم مدیریت صحیح آن می‌تواند در بروز بحران‌های محیط زیست شهری و انسانی نقش به سزایی داشته باشد. همچنین یکی از مشکلات بخش کشاورزی در ایران و جهان، تولید میلیون‌ها تن انواع پسماند از قبیل کاه و کلش گیاهان زراعی، باگاس و سرشاخه‌های خشکیده و حاصل از هرس درختان مثمر و غیر مثمر است که علی‌رغم دارا بودن ارزش اقتصادی و پتانسیل استفاده در صنایع مختلف، هنوز در بسیاری از نقاط دنیا مدیریت آن همراه با معضلاتی روبرو است.

تبدیل منابع عظیم پسماندهای شهری و سلولزی کشاورزی به مواد با ارزش افزوده یکی از گزینه‌های مطرح در مدیریت این پسماندها به شمار می‌رود.

 

 

1401-06-22
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 467,172 | بازدید امروز : 109