logo jihad
logo jihad
 یکشنبه 10 مهر 1401
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید وزیر جهاد کشاورزی از نخستین رویداد فناوری های نوین کشاورزی
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از نخستین رویداد فناوری های نوین کشاورزی
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از نخستین رویداد فناوری های نوین کشاورزی

 

وزیر جهاد کشاورزی از نخستین رویداد فناوری های نوین کشاورزی بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر ساداتی نژاد در بدو ورود مورد استقبال دکتر خیام نکویی، معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و ریاست و معاونان و مدیران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی قرار گرفت و در ادامه از بخشهای مختلف نمایشگاه جنبی رویداد بازدید کرد.

نخستین رویداد «فناوری‌های نوین کشاورزی» روز چهارشنبه در ساختمان خانه نوآوری و فناوری ایران در محل دایمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران در برگزار شد.

در نخستین رویداد فناوری‌های نوین کشاورزی که با حضور دکتر خیام نکویی، معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس برومندی، معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، دکتر سیف سهندی، دبیر ستاد توسعه علوم و فنون گیاهان دارویی و معاونان و مدیران سازمان و معاونت باغبانی و اساتید و فعالان اکوسیستم نوآوری و تحقیقات کشاورزی افتتاح افتتاح شد، ۱۲ قرارداد و تفاهم نامه همکاری از جمله تفاهم نامه هشت جانبه تولید هسته‌های اولیه سالم ارقام مختلف میوه، سبزی و صیفی و گیاهان زینتی و تفاهم‌نامه راه‌اندازی شبکه و انجمن شتابدهی فناوری‌های نوین کشاورزی بین پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و معاونت های اجرایی و موسسات تحقیقاتی وزارت جهاد کشاورزی و شرکتهای بخش خصوصی به امضا رسید.

در بخش جنبی رویداد، نمایشگاهی با مشارکت شرکت ها، مراکز تحقیقاتی، استارت آپ‏ها و شتاب دهنده های بخش کشاورزی تشکیل شده بود. برپایی دو پنل گفت و گو در راستای بررسی، شناسایی و ارائه راهکار برای رفع چالش های صنعت بذر و کشت بافت جمهوری اسلامی ایران و ملاقات ها و نشست های B2B با محوریت هم افزایی و توسعه فناوری ها از دیگر برنامه‌های این رویداد بود. نخستین رویداد فناوری های نوین کشاورزی (NAT) با هدف کلان حمایت از شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه فناوری های نوین کشاورزی به همت پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری برگزار شد.   تشکیل و تکمیل زنجیره های ارزش کشاورزی با توسعه، ترویج(انتشار) و هم افزایی فناوری های نوین کشاورزی (تحقیق و توسعه، طراحی محصول، تامین مواد اولیه، تولید، توزیع، بازاریابی و ارائه خدمت به مصرف کننده نهایی)، ترویج و توسعه روش های نوآوری و تحقیق و توسعه باز فیمابین بخش خصوص و مرکز تحقیقاتی و پژوهشی با حمایت نهاد پشتیبان و افزایش عملکرد در تولید و ارائه خدمت با بهره گیری از ظرفیت های موجود در فناوری های نوین کشاورزی از دیگر اهداف رویدادهای فناوری های نوین کشاورزی بود.

 

  

  

  

  

                                             

 

 

 

خبر: علی شمس

عکس: حسن سمیعی

 

 

1401-05-27
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 460,917 | بازدید امروز : 125