logo jihad
logo jihad
 یکشنبه 12 تیر 1401
dividerآرشیو اخبارdividerبررسی زمینه‌های همکاری پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری و پژوهشکده چای
بررسی زمینه‌های همکاری پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری و پژوهشکده چای
بررسی زمینه‌های همکاری پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری و پژوهشکده چای

 

 

در ادامه روند تعاملات برون‌پژوهشکده‌ای و ارتباط با مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی استان گیلان، در روز شنبه ۲۸ خرداد، گروهی از اعضای هیات علمی و پژوهشگران پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری به همراهی رییس پژوهشکده، از پژوهشکده چای در لاهیجان دیدار کردند.


گروه بازدیدکننده در این دیدار، ضمن حضور در آزمایشگاه‌های فیزیولوژی، بیوشیمی، گیاه‌پزشکی، آب و خاک، کشت بافت، ژنتیک و بهنژادی و چشش، در جریان توانمندی‌ها، فعالیت‌های آموزشی و ترویجی و آخرین دستاوردهای پژوهشی آن پژوهشکده همچون کاربردهای ضایعات چای و جنبه‌های اقتصادی آن، مبارزه بیولوژیک با آفت‌ها، نقشه‌های پهنه‌بندی خاک و نماتدها، تکنیکهای جذب اتمی، روش‌های بهنژادی و معرفی رقم‌های تازه چای قرار گرفتند.
بازدید از باغ چای و ارقام موجود در آن و همچنین کارخانه چایسازی و دستگاه‌های مرتبط برای فرآوری چای از بخش‌های دیگر این دیدار بود.
در این بازدید همچنین بر انجام پژوهش‌های مشترک بویژه در زمینه کشت بافت، تولید هیبرید چای و جنبه‌های مقاومت به آفت‌ها در چای گفتگو و رایزنی شد.

 

 

 

1401-03-29
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 449,655 | بازدید امروز : 91