logo jihad
logo jihad
جمعه 28 مرداد 1401
dividerآرشیو اخبارdividerکتاب اعضای هیات علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منتشر شد
کتاب اعضای هیات علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منتشر شد
کتاب اعضای هیات علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منتشر شد

 

 

کتاب «جنبه‌های ژنتیکی عملکرد تخمدان در گوسفند» به قلم جمعی از اعضای هیأت علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منتشر شد.

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، این کتاب به همت دکتر طالبی، دکتر غفاری، دکتر زین العابدینی و دکتر مردی و با همکاری دکتر عبدلی از مرکز تحقیقات ابریشم کشور توسط انتشارات دانش نگار منتشر شده است. 

کتاب «جنبه‌های ژنتیکی عملکرد تخمدان در گوسفند» به بررسی توأمان سیستم فیزیولوژی بافت تخمدان و ژنتیک مؤثر بر عملکردهای تخمدانی در گوسفند می پردازد.
 در این کتاب که بر کاربرد ژنتیک در تولید مثل گوسفند متمرکز شده است در فصول مختلف به توضیح فیزیولوژی تولیدمثل میش، تنظیم چرخه‌های تخمدانی، اصول ژنتیک فولیکول‌زایی، سیستم ایمنی در کنترل عملکردهای تخمدانی و بیان ژن‌های مرتبط با عملکرد تخمدانی در میش پرداخته شده است. 

این کتاب نخستین نمونه تالیفی مطالعات مربوط به دینامیک فولیکولی تخمدان در گوسفند است که به زبان فارسی به نگارش در آمده و انتظار می‌رود که منبع ارزشمندی به منظور یادگیری اصول مرتبط با تولیدمثل میش از دیدگاه فیزیولوژی و ژنتیکی را فراهم کرده و بتواند برای دانشجویان رشته‌های علوم دامی، دامپزشکی، زیست شناسی تولیدمثل و همچنین علوم پزشکی مفید واقع شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

1401-03-24
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 456,152 | بازدید امروز : 99