logo jihad
logo jihad
 یکشنبه 12 تیر 1401
dividerآرشیو اخبارdividerبرگزاری کارگاه آموزشی کشت سلول در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری
برگزاری کارگاه آموزشی کشت سلول در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری
برگزاری کارگاه آموزشی کشت سلول در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری

 

 

کارگاه آموزشی کشت سلول، 27 و 28 اردیبهشت ماه با همکاری پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و یکی از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از آنجا که دانش کشت سلول، از یک سو جایگاه ارزشمند و برجسته ای در تولید فرآورده های زیستی و فناورانه مانند واکسنها، آنزیمها، زیست ایمن ها و درمان بیماریهایی مانند سرطانها دارد و از سوی دیگر، کاربردهای ارزنده آن در بسیاری از رشته های علوم تجربی مانند شاخه های پزشکی، زیست شناسی، علوم کشاورزی و دامی روز به روز آشکارتر میشود، پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری با همکاری شرکت وارنا پایا پژوه مهام، نسبت به برگزاری این کارگاه آموزشی دوروزه اقدام کردند.
در این کارگاه که با استقبال خوب دانشجویان رشته های بیوشیمی، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی و سلولی - مولکولی از دانشگاه گیلان و دانشگاه های آزاد اسلامی واحد رشت، لاهیجان و آمل در محل پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری برگزار شد، سرفصل ها و مباحثی همچون کاربرد کشت سلول در زیست فناوری، آشنایی با دستگاه ها و ابزارهای آزمایشگاهی مربوط به کشت سلول، آشنایی با بانک سلولی و نقش سلولها در زیست فناوری، آشنایی با انواع محیط کشت و تهیه آن، فریز کردن، کشت و تکثیر سلول ها، شمارش سلولی، نحوه ذوب و ذخیره سازی و نگهداری رده های سلولی به دو شیوه تئوری و عملی به دانشجویان آموزش داده شد.
 در پایان کارگاه نیز شرکت کنندگان به صورت عملی و تئوری ارزیابی شدند.

 

  

  

  

 

 

 

1401-02-31
منبع : روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 449,655 | بازدید امروز : 91