logo jihad
logo jihad
چهارشنبه 04 خرداد 1401
dividerآرشیو اخبارdividerبرگزاری کارگاه آموزشی امداد و نجات در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری(رشت)
برگزاری کارگاه آموزشی امداد و نجات در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری(رشت)
برگزاری کارگاه آموزشی امداد و نجات در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری(رشت)

 

با توجه به اهمیت فراوان آمادگی در برابر رخدادهای پیش ­بینی ­نشده و آموزش کمک های اولیه برای به حداقل رساندن آسیب های جانی در هنگام رویارویی با شرایط بحرانی، در هماهنگی های انجام شده با جمعیت هلال احمر استان گیلان، کارگاه آموزشی سه روزه امداد و نجات با تدریس آقای محمود قندیلی؛ کارشناس این جمعیت در روزهای شنبه، دوشنبه و سه شنبه (18، 20 و 21 دی 1400) در تالار آمفی تئاتر پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری برگزار شد.

در این دوره که با استقبال خوب و مشارکت همکاران پژوهشکده، بصورت تئوری و عملی برگزار شد، به مباحثی همچون اهمیت نشانه های ششگانه حیاتی (سطح هوشیاری، شدت تنفس، وضعیت نبض، شکل مردمک چشم، رنگ پوست، درجه حرارت و فشار خون)، چهار عامل مرگ (سکته قلبی، خفگی، برق گرفتگی، غرق شدگی)، نشانه های سکته قلبی (گرفتگی قفسه سینه، گرفتگی و درد کتف ها، گزگز دست، عرق سرد)، روشهای مقابله با خفگی مانند مانور "هایملیخ"، ارزیابی بدن در هنگام برق گرفتگی، شوک و نشانه­ ها ، انواع خونریزی (سرخرگی، سیاهرگی و مویرگی) و اصول کلی کنترل آن، انواع زخم و عفونت زخم، قطع عضو و له شدگی، در رفتگی مفاصل، شکستگی­ های باز و بسته، آتل­بندی، سوختگی، فشارسنجی و سی­پی­آر در امداد و نجات پرداخته شد.

همچنین مدرس این کارگاه آموزشی، ضمن توصیه به همکاران در فراگیری هرچه بهتر مباحث مربوط به کمک های اولیه، بر ضرورت انجام دادن سه نکته امدادی:1) بیمه کردن خانه 2) داشتن جعبه کمک های اولیه در خانه 3) داشتن کپسول آتشنشانی در خودرو در زندگی تاکید کرد.

 

 

  

  

  

 

 

 

 

  

 

1400-10-26
منبع : روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 444,179 | بازدید امروز : 21