logo jihad
سه شنبه 05 بهمن 1400
dividerآرشیو اخبارdividerدر سخنرانی عضو هیات علمی پژوهشگاه بررسی شد پروبیوتیک‌ها: شناسایی، کاربردها و چالش ها
در سخنرانی عضو هیات علمی پژوهشگاه بررسی شد پروبیوتیک‌ها: شناسایی، کاربردها و چالش ها
در سخنرانی عضو هیات علمی پژوهشگاه بررسی شد پروبیوتیک‌ها: شناسایی، کاربردها و چالش ها

 

 

استادیار پژوهشکده‌  بیوتکنولوژی صنایع غذایی  پژوهشگاه در وبینار هفتگی پژوهشگاه به شناسایی، کاربردها و چالش های پروبیوتیک ‌ها پرداخت.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر یوسف نامی اظهار داشت: پروبیوتیک‌ها که عمدتاً جزو گروه باکتریهای اسید لاکتیک (LAB) هستند، کاربردهای متنوعی در صنایع غذایی و دارویی دارند. با توجه به اثرات سوء استفاده از نگهدارنده های شیمیایی، اخیرا توجهات زیادی به سمت ارائه فرمولاسیون هایی جهت استفاده از پروبیوتیک ها به عنوان نگهدارنده های طبیعی و همچنین استارترهای لبنی و نیز مکمل های غذایی و دارویی معطوف شده است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد که وجود ژن های مقاومت و انتقال این ژن ها به سویه های دیگر، چالش جدی در این زمینه ایجاد کرده است؛ لذا در ادامه سخنرانی خود، مراحل شناسایی و معرفی سویه های جدید پروبیوتیک و کاربردهای مختلف آن ها در صنعت غذایی و نیز چالش ها و فرصت های پیش رو در این زمینه را مورد بحث و بررسی قرار داد. 

نامی تصریح کرد: در این زمینه، سویه های جدیدی از پروبیوتیک ها از محصولات لبنی سنتی کشور جداسازی و تعیین ویژگی شده‌اند که بررسی‌های تکمیلی این سویه ها از نظر پتانسیل کاربرد به عنوان استارترهای لبنی در صنعت و نیز استفاده به عنوان نگهدارنده های طبیعی در حال انجام می باشد.

 

 

 

 

1400-10-06
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 431,655 | بازدید امروز : 95