logo jihad
پنج شنبه 29 مهر 1400
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید رئیس و هیأتی از پژوهشگاه از ایستگاه تحقیقاتی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند
بازدید رئیس و هیأتی از پژوهشگاه از ایستگاه تحقیقاتی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند
بازدید رئیس و هیأتی از پژوهشگاه از ایستگاه تحقیقاتی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند

 

رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در راس هیأتی از مدیران و اعضای هیات علمی پژوهشگاه از ایستگاه تحقیقاتی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندر قند بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در این بازدید که صبح دوشنبه ۱۹ مهر ماه صورت گرفت، دکتر مریم هاشمی، معاون پژوهشی و دکتر پژمان آزادی، قائم مقام فناوری پژوهشگاه، دکتر زین‌العابدینی سرپرست و دکتر محمد رضا غفاری، عضو هیات علمی بخش تحقیقاتی زیست شناسی سامانه‌های پژوهشگاه نیز دکتر گلکاری را همراهی می‌کردند.

در بازدید از ایستگاه تحقیقاتی موسسه تحقیقات اصلاح تهیه بذر چغندرقند و ارقام تجاری و در حال معرفی موسسه که به میزبانی دکتر داریوش طالقانی، رییس موسسه تحقیقات اصلاح تهیه بذر چغندرقند، دکتر اباذر رجبی، معاون پژوهش و فناوری و جمعی از مدیران و روسای بخش های تحقیقاتی موسسه صورت گرفت در خصوص زمینه ها و اولویتهای همکاری های تحقیقاتی فی مابین نیز بحث و تبادل نظر شد. گفتنی است به منظور فراهم آوردن امکان همکاری های سازنده علمی پژوهشی، اوایل شهریورماه امسال تفاهم نامه ای فیمابین پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر چغندرقند امضا شده است.

محور این تفاهم نامه که در راستای رویکرد ویژه پژوهشگاه به گسترش همکاری های مشترک و کمک به موسسات تحقیقاتی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در حل مشکلات بخش کشاورزی منعقد شده، توسعه و تجاری سازی محصولات فناورانه در حوزه گیاهان قندی شامل شناسایی نشانگرهای مولکولی SNP مرتبط با تجمع ساکارز در ریشه چغندرقند، شناسایی نشانگرهای مولکولی پیوسته با ژن های تحمل به ساقه روی (بولتینگ) در چغندرقند، شناسایی نشانگرهای مولکولی جدید پیوسته با ژن های مقاومت به ریزوکتونیا و ... می باشد.

 

  

 

 

 

1400-07-19
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 411,657 | بازدید امروز : 20