logo jihad
logo jihad
 یکشنبه 12 تیر 1401
dividerآرشیو اخبارdividerتقدیر پژوهشگاه از همکاری‌ گروه صنعتی تولیدکننده مواداولیه و افزودنی های غذایی و دارویی
تقدیر پژوهشگاه از همکاری‌ گروه صنعتی تولیدکننده مواداولیه و افزودنی های غذایی و دارویی
تقدیر پژوهشگاه از همکاری‌ گروه صنعتی تولیدکننده مواداولیه و افزودنی های غذایی و دارویی

 

ریاست پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با اعطای لوح تقدیری به دکتر جهانگیری، موسس و مدیر گروه صنعتی «پارس استا» از همکاری های تحقیقاتی این مجموعه بزرگ صنعتی با پژوهشگاه تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، این لوح تقدیر توسط دکتر غلامرضا صالحی جوزانی، استاد پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و مدیر دفتر امور فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی که در معیت دکتر بابک ناخدا، رییس بخش فیزیولوژی ملکولی پژوهشگاه و یکی از اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی از شرکت فرآیند فرآوری زیستی از مجموعه شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی پارس استا بازدید می کرد به دکتر پرویز جهانگیری اعطا شد.

در ابتدای این بازدید، دکتر جهانگیری در بیان تاریخچه و فعالیت‌های این مجموعه صنعتی خصوصی گفت: گروه صنعتی پارس استا که بیش از سه دهه است در زمینه تولید مواد اولیه و افزودنی های صنایع غذایی و دارویی فعالیت دارد در سال 68 با هدف تولید کاملا بهداشتی و مکانیزه نشاسته و گلوکز گندم، نخستین کارخانه فرآیند نشاسته کشور را راه اندازی کرد که با بهره گیری از تجربیات این شرکت معتاقبا حدود 40 واحد تولیدی دیگر در صنعت نشاسته شکل گرفته است. وی خاطرنشان کرد: این شرکت همچنین در زمینه تولید و تامین مواد اولیه صنایع غذایی بر پایه مشتقات نشاسته از جمله تولید مالتودکسترین برای نخستین بار در کشور، تولید رنگ‌ها و طعم دهنده‌های خوراکی، رنگ‌های صد درصد طبیعی و انواع افزودنی‌های صنایع غذایی فعالیت دارد. وی با اشاره به برخی از مشکلات موجود در روند کسب مجوز و تولید صنعتی این قبیل محصولات در کشور گفت: با وجود دامپینگ شدید شرکت‌های چینی توانسته‌ایم با تولید مالتودکسترین از نشاسته ذرت علاوه بر رفع نیاز داخلی صادرات این ماده اولیه مهم به منطقه را نیز برنامه‌ریزی کنیم.

در ادامه، دکتر بابک ناخدا، رئیس بخش فیزیولوژی ملکولی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با اشاره به دستاوردها و توانمندی‌های تحقیقاتی پژوهشگران پژوهشگاه در بخش‌های مختلف، آمادگی پژوهشگاه را برای همکاری در امور تحقیق و توسعه و تامین فناوری‌های مورد نیاز اعلام کرد دکتر صالحی جوزانی هم با اشاره به اهتمام جدی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به توسعه فناوری های نوین و حمایت از مجموعه های دانش بنیان فعال در این حوزه بر آمادگی کامل دفتر امور فناوری سازمان در گسترش همکاری ها و کمک به رفع موانع تولید در این واحد صنعتی تاکید کرد.

 

  

  

 

 

 

1400-07-12
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 449,655 | بازدید امروز : 91