logo jihad
پنج شنبه 29 مهر 1400
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید فرماندار شهرستان رشت از پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری
بازدید فرماندار شهرستان رشت از پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری
بازدید فرماندار شهرستان رشت از پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری

 

روز چهارشنبه 7 مهر 1400، مهندس علی فتح اللهی؛ فرماندار شهرستان رشت و همراهانشان از پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری بازدید کردند.

 

در آغاز این دیدار، فرماندار رشت با حضور در بخش های پژوهشی پژوهشکده که با توضیحات روسای سه بخش همراه بود، در جریان آخرین فعالیت های پژوهشی، پژوهش های خاتمه یافته و دستاوردهای حاصل از آنها، دستگاه های راهبردی پژوهشکده مانند اتاق کشت فیتوترون، میکرواینجکتور، ژنتیک آنالایزر و ... و عملکرد آنها و همچنین برنامه های آینده پژوهشی قرار گرفت.

در ادامه این دیدار، فرماندار رشت در نشستی با همکاران پژوهشکده حضور یافت که در این نشست، دکتر آزادی سرپرست پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری ضمن گرامیداشت اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس و خوشامدگویی به میهمانان، در زمینه فعالیتهای تازه پژوهشکده مانند ارزیابی محصولات وارداتی برای خوراک دام، ورود به حوزه های پزشکی انسانی و همکاری با موسسه های ذیربط، آمادگی برای همکاری در زمینه های مورد توجه منابع طبیعی، فعالیتهای 32 شرکت دانش بنیان خلاق در زمینه کشاورزی و زیست فناوری توضیحاتی ارائه کرد.

سپس مهندس فتح اللهی، در سخنانی ضمن تسلیت اربعین حسینی و رحلت پیامبر اسلام و همچنین تبریک هفته دفاع مقدس، بر اهمیت و جایگاه پژوهشکده تاکید کرد و این بازدید را بازدیدی متفاوت و دارای انرژی فراوان و زمینه ساز بررسی نیازها و حل معضلات خواند. ایشان در ادامه با اشاره به تحریم ها و محدودیت ها، بر اهمیت برنامه ریزی های دقیق و همچنین نگاه به درون، ایستادن روی پای خود و بیشتر کردن افق دید تاکید کرد.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه تنوع بالای گیاهی و جانوری و بستر متفاوت آب و هوایی، ایران را دارای ظرفیت و پتانسیل بالا برای آبادانی و پیشرفت کرده است، بر استفاده از تفکر و اندیشه به عنوان بالاترین حکمت و نعمت خداوندی تاکید کرد و اظهار داشت که نتیجه باروری تفکر و اندیشه باید در خدمت انسان و خشنودی و سعادت انسان باشد و در این زمینه تعهد و تخصص باید در کنار هم باشد.

ایشان در ادامه با اشاره به معضلاتی همچون کاهش زمین های کشاورزی و سفره های آب زیرزمینی، آلودگی آب دریا و محیط زیست، افزایش زباله و بطور خاص معضل آلودگی زباله های سراوان، بر استفاده از ظرفیت های بالای انسانی و علمی کشور برای رفع چالش ها تاکید کرد و خواستار اثرگذاری تفکرات علمی در خدمت به کل کشور و حل معضلات شد.

فرماندار رشت در پایان سخنان خود، با ابراز خرسندی از حضور در پژوهشکده و فعالیتهای انجام گرفته در آن، در زمینه استفاده از ظرفیتهای قانونی برای کمکهای اعتباری به پژوهشکده قول مساعد داد.

 

  

  

 

 

 

1400-07-07
منبع : روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 411,657 | بازدید امروز : 20