logo jihad
logo jihad
دوشنبه 03 مهر 1402
dividerآرشیو اخبارdividerتجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی همزمان با هفته دفاع مقدس
تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی همزمان با هفته دفاع مقدس
تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی همزمان با هفته دفاع مقدس

 

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی و تجلیل از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی روز یکشنبه در آستانه اربعین حسینی و همزمان با هفته دفاع مقدس در سالن جلسات این پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی دکتر صابر گلکاری، رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی طی سخنانی در این مراسم با تسلیت اربعین حسینی و گرامیداشت یاد شهدای جنگ تحمیلی اظهار داشت: بزرگوارانی که با رشادت و جانفشانی خود در جنگ هشت ساله سرافرازی و سربلندی دائمی ایران اسلامی در منطقه و دنیا را به ارمغان آوردند چه عزیزانی که به فیض شهادت نایل شدند و چه جانبازان و ایثارگران که همچنان در میان ما هستند، همگی دین بزرگی به گردن ما دارند و وظیفه داریم که در هر فرصتی از ایثار و فداکاری آنها تقدیر کنیم. وی خاطرنشان کرد: این قبیل بزرگداشت ها صرفا ادای احترام به مقام شامخ این بزرگواران است و به هیچ وجه نمی تواند ذره ای از فداکاری و جانفشانی آنها را جبران کند ،بی شک هر چه امروز داریم حاصل رشادت‌ها و فداکاری های آن عزیزان در جنگ تحمیلی است و همه ما از ثمرات آن مجاهدت‌ها و جانفشانی ها بهره مند شده ایم.

دکتر مریم هاشمی، معاون پژوهشی پژوهشگاه هم با بیان این که خاطره جنگ تحمیلی خصوصا آغاز هجوم وحشیانه ارتش بعث در 31 شهریورماه 1359 با گذشت بیش از چهار دهه از آن همچنان برای همه کسانی که آن روزها را تجربه کرده‌اند کاملا زنده است، اظهار داشت: اگر امروز هستیم، مرهون ایثارگرانی هستیم که خالصانه پا به میدان جنگ گذاشتند خصوصا شهیدان سرافرازی که در این راه از همه هستی خود گذشتند. وظیفه ماست که همواره قدردان آن فداکاری ها و جانفشانی ها باشیم و البته هر کاری هم برای تجلیل از خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران سرافراز بکنیم ، گویی هیچ کاری نکرده ایم چون حتی تجسم این که کودکی بدون پدر، بزرگ شود، بسیار سخت و جانکاه است.

در ادامه دکتر پژمان آزادی، قائم مقام امور فناوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی طی سخنانی کوتاه با درود به روان پاک شهدا و آرزوی سلامتی برای همه جانبازان و ایثارگران و خانواده های معظم شهدا گفت: این عزیزان، دینی عظیم بر گردن ما دارند و ان شاالله این توفیق را داشته باشیم که در هر جایی که تلاش می کنیم، در مسیر درست و در ادامه راه شهیدان گام برداریم.

در ادامه، دکتر حسین هداوند، عضو هیات علمی پژوهشگاه و فرمانده پایگاه بسیج شهید هداوند پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در سخنانی ضمن تسلیت اربعین حسینی و تشکر از ریاست پژوهشگاه به دلیل برگزاری مراسم تجلیل از همکاران ایثارگر و خانواده شهدا اظهار داشت: مایه خرسندی است که عزیزی از بدنه ایثارگری در راس پژوهشگاه حضور دارند و قطعا با مسائل و مشکلات همکاران ایثارگر آشنایی دارند و از همکاران روابط عمومی هم که برای تدارک و برپایی این مراسم زحمت کشیدند تشکر می کنم.

در ادامه دکتر فواد مرادی از اعضای هیات علمی و ایثارگران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در سخنانی با اشاره به تلخی های دوران جنگ تحمیلی و رنج ها و مشکلات ناشی از آن اظهار داشت: جنگ حقیقتا دوره بسیار بدی بود که امیدوارم هیچ وقت تکرار نشود. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سرافراز جنگ تحمیلی اظهار داشت: کشورهای دیگر، اکثرا تاریخ پایان جنگ را جشن می گیرند ولی به هر حال مهم تقدیر و گرامیداشت فداکاری ها و ایثارگری های دوران دفاع مقدس است.

در ادامه مهندس هاشم پورایراندوست از کارشناسان و ایثارگران پژوهشگاه به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و حضور در عملیات مختلف پرداخت و ابراز امیدواری کرد که روزی برسد که در هیچ جای جهان جنگی نباشد و کشورها به جای بمب و موشک به هم کتاب و مواد غذایی و ... بدهند. دکتر پورداد، معاون پشتیبانی و از ایثارگران پژوهشگاه هم در این جلسه اظهار داشت: هیچ کس جنگ را دوست نداشته و خاطره خوبی از آن ندارد و این جنگ هم به ما تحمیل شد و در بعد از ظهر یک روز خیلی عادی که همه سرگرم زندگی خود بودیم با بمباران فرودگاه ها جرقه جنگ زده شد و از خودمان دفاع کردیم.

در ادامه همچنین دکتر شهلا کیان امیری از خانواده معظم شهدای پژوهشگاه هم در سخنانی کوتاه با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس ابراز امیدواری کرد که بتواند با حل مشکلی از مشکلات کشور ادامه دهنده راه شهدا باشد. در پایان این مراسم با اعطای لوح تقدیر به 11 نفر از ایثارگران، جانبازان و خانواده های معظم شهدای پژوهشگاه از مقام شاخص آنها تجلیل شد.

 

 

 

  

  

  

  

 

 

 

1400-07-04
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 498,081 | بازدید امروز : 8