logo jihad
شنبه 03 مهر 1400
dividerآرشیو اخبارdividerسخنرانی علمی «اثر تنش‌های غیرزنده در بیوسنتز آلکالوییدها» برگزار می‌شود
سخنرانی علمی «اثر تنش‌های غیرزنده در بیوسنتز آلکالوییدها» برگزار می‌شود
سخنرانی علمی «اثر تنش‌های غیرزنده در بیوسنتز آلکالوییدها» برگزار می‌شود

 

در ادامه سلسله سخنرانی های علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، روز یکشنبه 10 مرداد، سخنرانی‌ای با عنوان «اثر تنش‌های غیرزنده در بیوسنتز آلکالوییدها» در قالب وبینار برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در این سخنرانی که توسط دکتر مهدی یحیی‌زاده بلالمی ارائه می‌شود در خصوص دلایل تغییرات سنتز آلکالوئیدها در شرایط استرس‌های غیر زنده توضیحاتی ارائه می‌شود.

گیاهان آلکالوئیدی، منشأ ترکیبات با ارزشی هستند که سنتز آنها در در معرض عوامل استرس زای زنده شامل حمله آفات و بیماری های گیاهی تسریع می شود. مطالعات نشان داده که سنتز این ترکیبات که نوعی سیستم دفاعی در مقابل تنش های زنده هستند، در شرایط تنش‌های غیر زنده محیطی نیز تسریع می شود.

هدف سخنرانی، تبیین دلایل تغییرات سنتز این ترکیبات در شرایط استرس های غیر زنده (استرس خشکی و شوری) است. علاقمندان برای شرکت در این سخنرانی علمی که از ساعت ۱۱ تا ۱۲:۳۰ روز یکشنبه 10 مردادماه ارائه می‌شود، می‌توانند به نشانی اینترنتی https://vc.areeo.ac.ir/ch/abriiroom2 مراجعه و با نام کاربری abrii2 و گذرواژه B2030 به جلسه وارد شوند.

 

 

1400-05-06
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 409,421 | بازدید امروز : 77