logo jihad
 یکشنبه 02  اردیبهشت 1397
dividerآرشیو اخبارdividerنمایشگاه بین‌المللی روزهای مزرعه ایران برگزار شد.(96/2/20)
نمایشگاه بین‌المللی روزهای مزرعه ایران برگزار شد.(96/2/20)
نمایشگاه بین‌المللی روزهای مزرعه ایران برگزار شد.(96/2/20)

نخستین رویداد بین‌المللی روزهای مزرعه ایران برگزار شد

 

نخستین رویداد بین‌المللی روزهای مزرعه ایران و کنفرانس تخصصی انجمن کشاورزی آلمان از روز چهارشنبه به مدت سه روز در کرج آغاز شد.

 

دکتر اسکندر زند، معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی  در حاشیه این رویداد به روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: ترویج کشاورزی در دو، سه سال اخیر مورد توجه جدی قرار گرفته و در نظام نوین ترویج کشور به 10 هزار پهنه تقسیم شده که هر پهنه یک مروج مسوول دارد. همچنین سامانه گسترده ای برای جمع آوری دقیق اطلاعات راه اندازی شده است.

 

وی هدف از برگزاری مراسم روز مزرعه را که در سال‌های گذشته به صورت ملی و امسال برای نخستین بار به صورت بین‌المللی برگزار شده را انتقال اخرین یافته های علمی به کشاورزان عنوان کرد.

دکتر عباس کشاورز، معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی هم طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این رویداد از تولیدکنندگان بذر خواست بذر تولیدی را برندسازی کنند.

وی با تاکید بر این که  تولیدکنندگان بذر در کشور  باید بر صادرات هدفگذاری کنند خاطرنشان کرد: کشور ما شرایط بی نظیر در زمینه تولید بذر دارد و هر جا وارد شده ایم از رکوردها ی جهانی عبور کرده ایم بنابراین فضای خوبی برای فعالیت شرکت های ایرانی و همکاران خارجی آنها در قالب جوینت ونچر وجود دارد.

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به مشکل بیماریهای گیاهی که خصوصا در محصولاتی مانند گندم، جو، کلزا و برنج جدی تر است اظهار داشت: بخش کشاورزی در کشور در زمینه کنترل بیماری ها ضعف مدیریتی دارد که باید این معضل را برطرف کرد.

دکتر وفابخش قائم مقام معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی هم اظهار داشت: رویداد روزهای مزرعه فرصتی است تا موسسات تحقیقات دولتی و شرکتهای تولیدکننده بذر بتوانند در یک محیط مزرعه ای دستاوردهای خود را به کشاورزان معرفی کنند و امکان ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بذر و ارزیابی مستقیم ارقام در داخل مزرعه فراهم باشد.

وی خاطرنشان کرد: در نخستین دوره برگزاری بین‌المللی رویداد روزهای مزرعه، معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی، معاون وزیر و رییس سازمان تات، مدیران زراعت و کشاورزان نمونه  مناطق مختلف کشور و شرکتهایی از اتحادیه کشاورزی آلمان حضور دارند.

سانجا پترو گاجیک، مدیر تجارت خارجی یکی از شرکتهای خارجی شرکت کننده در رویداد روزهای مزرعه هم با اشاره به سابقه چهل ساله ارتباط این شرکت تولیدکننده بذر با ایران اظهار داشت شرکت ما یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بذر سویا در دنیاست که البته بذور ارقام زراعی دیگر مثل ذرت را نیز تولید می کند.

وی کیفیت نمایشگاه و میزان استقبال از آن را بسیار خوب توصیف کرد.

عکس: سینا معتمدراد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : اداره روابط عمومی و ترویج یافته ها

  • آخرین مقالات
  • آخرین اخبار
  • پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی 16 و 17 اردیبهشت ماه میزبان دو دانشمند برجسته ژاپنی است که نخستین و تنها تولیدکننده رز، میخک و ارکیده های آبی رنگ در دنیا هستند. ...
  • دومین کنفرانس علمی منطقه ای مالکیت فکری آسیا (IPSCHOLAR ASIA) تحت مدیریت سازمان جهانی مالکیت فکری و سازمان تجارت جهانی با حضور متخصصان حقوق مالکیت فکری آسیا در دانشکده حقوق دانشگاه ملی سنگاپور برگزار شد. ...
  • دکتر حاجی‌رضایی، استاد تمام موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی(IPK)  آلمان به منظور مشاوره و تقویت ارتباطات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به ایران سفر کرده است. ...
  • انتشار جدیدترین مقاله عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در حوزه مهندسی ژنتیک ضریب تاثیری با نمره 8/9 را کسب کرد. دکتر پژمان آزادی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و رییس پژوهشکده گل و گیاهان زینتی از چاپ تازه ترین مقاله ی خود در یکی از معتبرترین نشریه های تخصصی بیوتکنولوژی کشاورزی خبر داد. ...
  • سخنرانی محقق بخش انتقال ژن و ایمنی زیستی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در یکی از معتبرترین کنگره­های بین المللی در حوزه علوم زیستی کنگره بین­ المللی بیوشیمی  و زیست شناسی مولکولی در تاریخ 30 و 31 اردیبهشت ماه سال جاری در سئول کره جنوبی با رویکردی تخصصی و کاربری میزبان محققان و دانشمندان حوزه بیوتکنولوژی و زیست شناسی بود. ...
  • کنفرانس بین المللی پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌ها از تاریخ 23-21 ژوئن 2016 (31 خرداد لغایت 2 تیر 95) در بوداپست مجارستان با حضور حدود 400 محقق فعال در زمینه پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌های انسانی و دامی از حدود 60 کشور دنیا از قبیل آمریکا، انگلیس، فرانسه، سوئد، سوییس، آلمان، هلند، دانمارک، استرالیا، ایتالیا، روسیه، مجارستان، اسلواکی، اسلوونی، پرتغال، اسپانیا، ایرلند، ...
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 261,204 | بازدید امروز : 4