logo jihad
سه شنبه 07 بهمن 1399
dividerآرشیو اخبارdividerپیام رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در گرامیداشت روز دانشجو و سالگرد شهدای ۱۶ آذر
پیام رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در گرامیداشت روز دانشجو و سالگرد شهدای ۱۶ آذر
پیام رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در گرامیداشت روز دانشجو و سالگرد شهدای ۱۶ آذر

 

شانزدهم آذرماه، یادآور فصلی خونبار از کتاب پرافتخار مبارزات آزادی‌خواهانه ملت ایران است. 

۶۷ سال پیش در ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ دژخیمان شاه، سرمست از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد، فرمان حمله به  دانشگاه تهران را صادر کردند تا به خیال خود در آستانه سفر  نیکسون به تهران، آخرین شعله‌های مقاومت ملی را خاموش کنند‌‌. 
در این هجوم وحشیانه، سه دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران، مظلومانه قربانی شدند اما شهادت آنها نه تنها نقطه پایانی بر جنبش اعتراضی دانشجویان نشد که چون نمادی نامیرا از آزادگی و ظلم ستیزی دانشجوی ایرانی، این روز را به کابوسی همیشگی برای استبداد مبدل کرد.
 
در این سال‌ها، هزاران هزار دانشجو قدم به دانشگاه گذاشتند و فارغ التحصیل شدند اما شریعت رضوی، قندچی و بزرگ نیا همچنان در دانشگاه مانده اند تا منادی رسالت و مسوولیت سترگ اجتماعی و سیاسی دانشجویان و نخبگان جامعه باشند.

جایگاه و نقش ویژه ای که دانشجویان امروز در مسیر پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور دارند هم بر کسی پوشیده نیست و در شرایطی که اهمیت امنیت پایدار غذایی، حفظ محیط زیست و سلامت روز به روز آشکارتر می شود، طبیعی است که دانشجویان رشته های کشاورزی و بیوتکنولوژی جایگاه و مسوولیت ویژه ای در تحولات حال و آینده دارند. 
پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی همواره تلاش داشته با جذب نخبگان علمی دانشجویی کشور، پیشقراول توسعه بیوتکنولوژی کشاورزی در ایران باشد و موقعیت ممتاز و افتخارات علمی پرشمار این مجموعه، گواهی بر موفقیت پژوهشگاه در این حوزه است.

ضمن تبریک روز دانشجو به عموم دانشجویان خصوصا دانشجویان عزیز پژوهشگاه، سلامتی و توفیقات روزافزون شما عزیزان را در همه امور فردی و اجتماعی به ویژه در عرصه فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی از خداوند متعال مسالت دارم.

1399-09-16
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 391,037 | بازدید امروز : 76