logo jihad
پنج شنبه 14 مرداد 1400
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید قائم مقام فناوری پژوهشگاه از مرکز نوآوری شریف
بازدید قائم مقام فناوری پژوهشگاه از مرکز نوآوری شریف
بازدید قائم مقام فناوری پژوهشگاه از مرکز نوآوری شریف

 

بازدید قائم مقام فناوری پژوهشگاه از مرکز نوآوری شریف

قائم مقام فناوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در راستای بررسی زمینه‌های همکاری مشترک و بهره‌گیری از تجارب مرکزنوآوری شریف در راه‌اندازی مراکز نوآوری تخصصی در پژوهشگاه از این  مجموعه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر پژمان آزادی در ابتدای این بازدید در نشستی با مهندس شادمانی و مهندس شمسائی، مدیر و معاون این مرکز در خصوص مدل‌های فعالیت مرکز و نحوه تعامل آن با شرکت‌ها و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بحث و تبادل نظر کرد.

ایستگاه نوآوری شریف از جمله مراکز نوآوری کشور است که از مردادماه 97 با هدف ایجاد بستری برای استقرار شرکت‌های نوپا، استارت آپ‌ها، شتابدهنده‌ها، صندوق های پژوهش و فناوری و دیگر مجموعه‌های فعال در زیست بوم فناورانه کشور با مساحتی بالغ بر ۲۷ هزار متر مربع راه‌اندازی شده است.

این مجموعه شامل یک صندوق پژوهش و فناوری، شش شتابدهنده، دو مرکز نوآوری، 52 شرکت و پنج فضای کاری مشترک است و از  امکاناتی نظیر مشاوران حقوقی و مالی، اینترنت نامحدود و فضای ورزشی و رفاهی برخوردار است.

دکتر آزادی اظهار داشت: پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی درصدد است به منظور حمایت از شرکت‌های نوپا و استارت آپ‌های حوزه زیست فناوری کشاورزی، مراکز نوآوری تخصصی راه‌اندازی کند و در این راستا بازدیدهایی را از مراکز نوآوری موفق کشور در دستور کار قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: در بازدید روز سه شنبه ضمن آشنایی با فعالیت‌های ایستگاه نوآوری شریف و بازدید از امکانات و بخش‌های مختلف آن نشستی هم با مهندس آقائی، مدیر شتاب‌دهنده تخصصی توانا از مجموعه‌های مستقر در مرکز داشتیم.

آزادی تصریح کرد: این شتابدهنده تخصصی دارو و مکمل از اوایل سال ۱۳۹۹ فعالیت خود را در حوزه دارو، مکمل، واکسن و فرآورده‌های طبیعی آغاز کرده است. با توجه به این که شتاب دهنده توانا از امکانات مختلف آزمایشگاهی، پایلوتی و اتاق‌های تمیز ساخت محصولات داروئی برخوردار است، زمینه خوبی برای همکاری مشترک بین این ایستگاه و پژوهشگاه وجود دارد؛ لذا مقرر شد مدیران این مجموعه هم بازدیدی از پژوهشگاه داشته باشند که طی آن زمینه‌های همکاری‌های مشترک فیمابین بررسی شود.

 

 

  

  

  

 

 

 

 

عکس: حسن سمیعی

خبر : علی شمس

1399-08-24
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 406,271 | بازدید امروز : 10