logo jihad
چهارشنبه 01 بهمن 1399
dividerآرشیو اخبارdividerتست رایگان تشخیص کووید 19 در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
تست رایگان تشخیص کووید 19 در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
تست رایگان تشخیص کووید 19 در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

 پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در راستای تمهیدات و اقدامات گسترده ای که برای پیشگیری از ابتلای همکاران به ویروس کووید 19 در دست اجرا دارد امکان تست تشخیصی رایگان را در داخل پژوهشگاه برای همکاران فراهم کرد.

دکتر فواد مرادی، مدیر امور اداری و پشتیبانی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در گفت و گو با روابط عمومی پژوهشگاه با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: تیمی زبده از کارشناسان پژوهشگاه رویان با استقرار در پژوهشگاه در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه (۲۴ الی 26 فروردین ماه) نسبت به انجام تست تشخیصی ویروس کووید 19 در بیش از  100 نفر از همکاران پژوهشگاه اقدام کردند.
وی خاطرنشان کرد:  هدف از استقرار تیم تشخیصی در پژوهشگاه، تسهیل دسترسی همکاران به تست تشخیص کرونا بدون مراجعه به مراکز  درمانی است که میتواند خطر آلودگی افراد سالم به ویروس را به شدت افزایش دهد. 

همکاران پژوهشگاه طی سه روزی که تیم تشخیص در پژوهشگاه حضور داشتند این امکان را داشتند که در محوطه باز پژوهشگاه در شرایطی کامل ایمن و بدون هرگونه ازدحام که دقت را کاهش می دهد تست کروناویروس را انجام دهند.

مرادی تصریح کرد: کلیه همکاران  از طریق رییس پژوهشگاه در جریان نتیجه تست قرار میگیرند. همچنین در هفته آینده از کلیه همکاران آزمایش خون انجام خواهد شد تا همکارانی که احتمالا دچار این بیماری شده و بهبود یافته اند مشخص شوند.

  همچنین پس از دو   هفته مجددا در پژوهشگاه تست تشخیص بیماری کوید۱۹  تکرار خواهد شد تا از سلامت همکاران اطمینان حاصل شود. علاوه بر آن به منظور پیشگیری از ابتلای همکاران و مراجعان، به  همکارانی که مشکوک به ابتلا هستند تا زمان تست مجدد در مرخصی و قرنطینه خانگی خواهند بود و طی این مدت فرد و خانواده از بسته حمایتی ویژه شامل اقلام مختلف پیشگیری از انتقال ویروس بهره مند می شوند و دو هفته دیگر علاوه بر تست مجدد از فرد مشکوک خانواده وی نیز می توانند از امکان تست رایگان در پژوهشگاه استفاده کنند.

مدیر اداری و پشتیبانی پژوهشگاه بیوتکنولوژی  کشاورزی در پایان از توزیع بسته حمایتی پروتئینی بین همکاران غیر عضو هیات علمی در روزهای آینده خبر  داد.
 

 

 

  

  

  

  

  

  

  

 

 

عکس: حسن سمیعی

1399-01-26
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 390,650 | بازدید امروز : 89