logo jihad
سه شنبه 30 دی 1399
dividerآرشیو اخبارdividerتمهیدات پیشگیرانه پژوهشگاه برای مقابله با ویروس کووید 19
تمهیدات پیشگیرانه پژوهشگاه برای مقابله با ویروس کووید 19
تمهیدات پیشگیرانه پژوهشگاه برای مقابله با ویروس کووید 19

 

 در پی شیوع ویروس کووید 19 تمهیدات و اقدامات گسترده ای به منظور جلوگیری از ابتلای کارکنان و مراجعان به این ویروس در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به مرحله اجرا درآمده است.

 

دکتر فواد  مرادی، مدیر امور اداری و پشتیبانی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در گفت و گو با روابط عمومی پژوهشگاه در تشریح این اقدامات اظهار داشت: به منظور پیشگیری از ابتلای همکاران و مراجعان به کووید 19 ضدعفونی کامل ساختمان پژوهشگاه، ساختمان اداری و تمام محوطه پژوهشگاه در دستور کار قرار گرفته که هر روزه پس از پایان ساعت اداری طبق آخرین دستورالعمل های بهداشتی و تاکیدات مراجع  بهداشتی بین المللی انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این ظروف حاوی محلول ها و ژل ضدعفونی در بخش های مختلف پژوهشگاه تعبیه و حوضچه ضدعفونی کفش ها هم در ورودی ساختمان ها  مستقر شده است. همچنین بسته ای از اقلام پیشگیری شخصی شامل ژل ضدعفونی، ماسک و دستکش بین همکاران توزیع شده است.
مرادی تصریح کرد: براساس مصوبه کارگروه کروناویروس پژوهشگاه، همکاران و مراجعان تنها با داشتن ماسک و دستکش مجاز به حضور در پژوهشگاه هستند و در صورت به همراه نداشتن این اقلام در بدو ورود نسبت به ارائه دستکش و ماسک به آنها اقدام می شود. وی خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات پیشگیرانه برای انتقال ویروس کووید 19 تب سنجی روزانه همکاران و مراجعان در ورودی پژوهشگاه و جلوگیری از ورود افراد در صورت داشتن  علائم ابتلا از قبیل تب، سرفه و یا تنگی نفس است.
مدیر اداری و پشتیبانی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با اشاره به این که تا 23 فروردین ماه و اعلام تصمیمات جدید دولت هر روز به صورت شیفتی، یک سوم کارکنان در پژوهشگاه حضور خواهند داشت و مابقی در منزل آماده به خدمت هستند، اظهار داشت: مقرر شده همکارانی که دچار بیماری کرونا شده یا در تماس با بیمار بوده اند یا در ایام تعطیلات به مسافرت رفته اند به مدت 14 روز پس از بازگشت در پژوهشگاه حضور نیافته و در قرنطینه باشند.      
مرادی در پایان با  اشاره به  حضور پزشک پژوهشگاه در جلسات شورای کروناویروس پژوهشگاه اظهار داشت: طبق هماهنگی های صورت گرفته، پزشک مجرب طب کار پژوهشگاه علاوه بر نظارت بر رعایت دقیق نکات بهداشتی و ضدعفونی اصولی نسبت به ویزیت همکاران و ارجاع افراد مشکوک جهت آزمایش های تکمیلی نسبت به برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی محدود با کارکنان به منظور آموزش و ارائه راهنمایی و توصیه های بهداشتی در زمینه پیشگیری از انتقال کووید 19 اقدام می کند.

همچنین امیدواریم با رعایت کامل موازین و نکات بهداشتی شاهد مهار این ویروس و سلامت و امنیت خاطر همه مردم در سطح کشور باشیم

 

1399-01-19
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 390,500 | بازدید امروز : 22