logo jihad
سه شنبه 30 دی 1399
dividerآرشیو اخبارdividerنشست آموزشی مقابله با کرونا با حضور جمعی از کارکنان پژوهشگاه برگزار شد
نشست آموزشی مقابله با کرونا با حضور جمعی از کارکنان پژوهشگاه برگزار شد
نشست آموزشی مقابله با کرونا با حضور جمعی از کارکنان پژوهشگاه برگزار شد
نشست آموزشی نحوه پیشگیری از ابتلا به کووید 19 با حضور جمعی از کارکنان پژوهشگاه از واحدهای در معرض خطر بیشتر برگزار شد. 
دکتر کاریزی، پزشک طب کار پژوهشگاه در گفت و گو با روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در توضیح مباحث ارائه شده در این نشست گفت: در این جلسه جمعی از کارکنان پژوهشگاه که به دلیل فعالیت در فضای باز و محیط های عمومی در معرض مواجهه بیشتر با ناقلان احتمالی کروناویروس  هستند شرکت داشتند. در ابتدای جلسه با بیان گزارشی از وضعیت شیوع این بیماری در کشور و احتمال بسیار بالای ابتلا در صورت کم توجهی به توصیه های بهداشتی، راهنمایی هایی جهت پیشگیری فردی از ابتلا به کووید 19 و همچنین کنترل جدی محیط کار و ترددها جهت جلوگیری از ابتلای همکاران به این بیماری ارائه شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین بر مبنای محل و نوع فعالیت افراد توصیه های خاصی نیز به همکاران ارائه شد مثلا با توجه به حضور همکارانی از بخش انتظامات و حراست، اهمیت کنترل دقیق ترددها و نکاتی مثل ضرورت جلوگیری از ورود همکاران و مراجعان بدون ماسک و دستکش و الزام ضدعفونی دست و ارائه  ماسک و دستکش به مراجعانی که این وسایل حفاظتی را ندارند مورد تاکید قرار گرفت.
 
کاریزی تصریح کرد: طبق مصوبات کارگروه مقابله با کروناویروس پژوهشگاه که  ریاست پژوهشگاه بر اجرای کامل آن تاکید دارند، می باید تمام ورود و خروج ها در ورودی پژوهشگاه به دقت ثبت و تمام همکاران در بدو ورود از لحاظ علائم ابتلای احتمالی بررسی شوند.
وی تصریح کرد: بدین منظور دو تن از همکاران بخش اداری با دریافت آموزش های لازم در ورودی پژوهشگاه مستقر شده اند و به طور ویژه در روند کنترل و ارزیابی سلامت همکاران و مراجعان فعالیت دارند.
کاریزی با بیان این که تا زمان تهیه تجهیزات تب سنج از ترمومترهای جیوه ای یک بار مصرف در ورودی پژوهشگاه استفاده می شود اظهار داشت: همکاران مستقر در نگهبانی در صورت مواجهه با موارد مشکوک به بیماری از قبیل تب مراتب را به پزشک پژوهشگاه اطلاع می دهند تا نسبت به ارجاع فرد به آزمایشگاه و نمونه گیری و در موارد جدی تر مراکز تصویربرداری اقدام شود. 
پزشک طب کار پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در ادامه با بیان این که به محض اعلام ورود کروناویروس جدید به کشور، ستاد ویژه ای با حضور معاونان و مدیران بخش های مختلف پژوهشگاه تشکیل شده اظهار داشت: این ستاد به فوریت مجوز اعطای مرخصی یا دورکاری به همکارانی که شرایط خاصی از لحاظ سلامت داشتند صادر کرده به طوری افراد مشکوک به ابتلای احتمالی به این بیماری از اوایل اسفند از حضور هر روزه در پژوهشگاه معاف شده اند. پیگیری های لازم برای تهیه دستگاه های تب سنج جهت استقرار در ورودی پژوهشگاه هم در حال انجام است.
 
کاریزی در پایان با تاکید بر ضرورت رعایت دقیق ضوابط بهداشتی و مقررات فاصله گذاری اجتماعی توسط عموم هموطنان اظهار داشت: با توجه به این که کووید 19 در برخی افراد فاقد علامت است همکاران عزیز باید توجه داشته باشند که به صرف نداشتن علائم نباید باعث سهل انگاری و کم توجهی به توصیه ها در مراودات روزمره شود و اگر حتی یک مورد ابتلا به کووید 19 در پژوهشگاه پیش بیاید که همکاری نیازمند بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شود همه مسوول اند و باید با رعایت دقیق نکات بهداشتی و نهایت همدلی و همکاری خصوصا در محل کار از چنین اتفاقی جلوگیری کرد.
انتهای پیام
 

 

 

  

  

  

  

 

 

عکس : حسن سمیعی

1399-01-19
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 390,504 | بازدید امروز : 26