logo jihad
چهارشنبه 18 تیر 1399
dividerآرشیو اخبارdividerکتاب بیوتکنولوژی میکروبی در کشاورزی منتشر شد
کتاب بیوتکنولوژی میکروبی در کشاورزی منتشر شد
کتاب بیوتکنولوژی میکروبی در کشاورزی منتشر شد


کتاب بیوتکنولوژی میکروبی در کشاورزی؛ عوامل میکروبی مهار زیستی آفات و بیماری های گیاهی به قلم دو تن از اعضای هیأت علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، این کتاب که نوشته دکتر غلامرضا صالحی  جوزانی، استاد و دکتر مژگان کوثری، عضو هیات علمی بخش تحقیقات بیوتکنولوژی میکروبی پژوهشگاه است در 424 صفحه و شمارگان هزار نسخه توسط پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی منتشر شده است.
در پیشگفتار کتاب با اشاره به تاثیرات منفی سموم شیمیایی کنترل کننده آفات و بیماری‌های گیاهی بر موجودات غیر هدف و سلامت انسان و محیط زیست آمده است: "در این راستا در چند سال اخیر روش مهار زیستی  (کنترل زیستی) که در آن از خود طبیعت برای کنترل آفات و بیماری های مختلف استفاده می شود، توسعه یافته و کاربرد آن روز به روز افزایش یافته است.
خوشبختانه به دلیل درک صحیح  از مزایای این روش در کشورهای دنیا، میزان مبادلات تجاری این قبیل سموم زیستی در دنیا در حال گسترش است به نحوی که تاکنون صدها فرمولاسیون مختلف تجاری به عنوان سموم و کودهای زیستی در بازار جهانی عرضه شده اند. 
این موضوع در کشور ما نیز با تاخیری چند ساله شروع شده و در حال حاضر نیز توسعه و کاربرد آنها در جریان است. با توجه به اهمیت این موضوع و لزوم توسعه کاربرد این قبیل فناوری های زیستی در بخش کشاورزی در راستای تولید محصول سالم، این کتاب با هدف معرفی عوامل میکروبی مورد استفاده در مهار زیستی حشرات آفت، عوامل باکتریایی و قارچی بیماری زای گیاهی و علف های هرز و نحوه عمل آنها و همچنین نقاط قوت و ضعف هر کدام تهیه شده است.
علاوه بر این سعی شده است تا تحقیقات صورت گرفته و برنامه های جاری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در زمینه عوامل مهار زیستی نیز به شکل خلاصه در کتاب ذکر شود."
کتاب بیوتکنولوژی میکروبی در کشاورزی در 10  فصل تدوین شده که در فصل اول، مقدماتی بر بحث میکروارگانیسم ها و بیوتکنولوژی میکروبی و در فصل دوم مقدماتی در زمینه مهار زیستی آفات و بیماری‌های گیاهی؛ اهمیت و پتانسیل اقتصادی آن ذکر شده است. 
فصول سوم تا پنجم کتاب نیز به ترتیب به باکتری ها، ویروس ها، نماتدها و پروتوزوآها و قارچ ها به عنوان عوامل میکروبی کنترل کننده حشرات آفت کشاورزی و فصول ششم و هفتم به عوامل میکروبی کنترل کننده بیماری های گیاهی و علف های هرز  اختصاص دارد.
در فصل هشتم کتاب نیز توسعه عوامل میکروبی مهار زیستی از مرحله جداسازی تا ورود به بازار مورد توجه قرار گرفته است.
روش های فرمنتاسیون و فرمولاسیون عوامل میکروبی مهار زیستی و مهندسی ژنتیک و مهار زیستی آفات، بیماری ها و علف های هرز نیز موضوعاتی هستند که در فصول نهم و دهم کتاب به آنها پرداخته شده است.

 

 

                                                

1398-10-14
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین مقالات
  • آخرین اخبار
  • پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی 16 و 17 اردیبهشت ماه میزبان دو دانشمند برجسته ژاپنی است که نخستین و تنها تولیدکننده رز، میخک و ارکیده های آبی رنگ در دنیا هستند. ...
  • دومین کنفرانس علمی منطقه ای مالکیت فکری آسیا (IPSCHOLAR ASIA) تحت مدیریت سازمان جهانی مالکیت فکری و سازمان تجارت جهانی با حضور متخصصان حقوق مالکیت فکری آسیا در دانشکده حقوق دانشگاه ملی سنگاپور برگزار شد. ...
  • دکتر حاجی‌رضایی، استاد تمام موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی(IPK)  آلمان به منظور مشاوره و تقویت ارتباطات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به ایران سفر کرده است. ...
  • انتشار جدیدترین مقاله عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در حوزه مهندسی ژنتیک ضریب تاثیری با نمره 8/9 را کسب کرد. دکتر پژمان آزادی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و رییس پژوهشکده گل و گیاهان زینتی از چاپ تازه ترین مقاله ی خود در یکی از معتبرترین نشریه های تخصصی بیوتکنولوژی کشاورزی خبر داد. ...
  • سخنرانی محقق بخش انتقال ژن و ایمنی زیستی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در یکی از معتبرترین کنگره­های بین المللی در حوزه علوم زیستی کنگره بین­ المللی بیوشیمی  و زیست شناسی مولکولی در تاریخ 30 و 31 اردیبهشت ماه سال جاری در سئول کره جنوبی با رویکردی تخصصی و کاربری میزبان محققان و دانشمندان حوزه بیوتکنولوژی و زیست شناسی بود. ...
  • کنفرانس بین المللی پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌ها از تاریخ 23-21 ژوئن 2016 (31 خرداد لغایت 2 تیر 95) در بوداپست مجارستان با حضور حدود 400 محقق فعال در زمینه پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌های انسانی و دامی از حدود 60 کشور دنیا از قبیل آمریکا، انگلیس، فرانسه، سوئد، سوییس، آلمان، هلند، دانمارک، استرالیا، ایتالیا، روسیه، مجارستان، اسلواکی، اسلوونی، پرتغال، اسپانیا، ایرلند، ...
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 375,024 | بازدید امروز : 63