logo jihad
پنج شنبه 23 مرداد 1399
dividerآرشیو اخبارdividerبا حضور فعال پژوهشگاه دوازدهمین جشنواره فناوری نانو افتتاح شد
با حضور فعال پژوهشگاه 
 دوازدهمین جشنواره فناوری نانو افتتاح شد
با حضور فعال پژوهشگاه دوازدهمین جشنواره فناوری نانو افتتاح شد

 

دوازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو با حضور فعال پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در محل دائمی نمایشگاه های بین الملی تهران گشایش یافت.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، مراسم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره فناوری نانو صبح پنج شنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رضا اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد.

سورنا ستاری با بیان اینکه تولید یک محصول نتیجه سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش است ادامه داد:  اگر بستر خوبی در این زمینه مهیا شود شاهد تولید محصولات بسیاری می شویم. همانطور که شاهد هستیم علوم‌جدید همچون نانو تحولات زیادی در زندگی ایجاد می کند و باعث کاهش هزینه ها و نوعی میانبر در حوزه فناوری می شود.

وی همچنین ابراز کرد: تا چرخه تجاری سازی به درستی شکل نگیرد در تولید مقاله و پتنت نیز نمی توانیم به خوبی عمل کنیم. سرمایه گذاری روی پژوهش باعث افزایش پتنت و تولید مقالات نیز می شود. 

رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با اشاره به توانمندی نیروی انسانی در کشور گفت: نیروی انسانی فوق العاده ای در کشور وجود دارد که بخش دولتی با ایجاد بستر برای بخش خصوصی باید زمینه استفاده از این ظرفیت را در کشور فراهم کند.

 
 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر نیرو در ادامه این مراسم از دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو دیدن کردند.

از فناوری نانو برای کاهش کدورت آب استفاده کنیم

 رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه بازدید از نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه از فناوری نانو می توان در همه عرصه های کشور به ویژه در بخش آب استفاده کرد گفت: کشور در حال حاضر در مقیاس محدود از محصولات نانویی برای کاهش فلزات سنگین در منابع  آب که آب را با کیفیت مناسب و مطمئن در اختیار مصرف کننده قرار دهد، استفاده می کند.

 اردکانیان در ادامه گفت: برای از بین بردن و کاهش نیترات در موضوع نمک زدایی از این فناوری استفاده می شود.

 وزیر نیرو با اشاره به اینکه  کشور دسترسی خوبی به منابع آب شور آزاد دارد  گفت: می توانیم استفاده از این فناوری را  توسعه دهیم، همچنین از این فناوری برای کاهش کدورت آب نیز استفاده کنیم.

اردکانیان ادامه داد: با حمایتی که از این عرصه خواهد شد و با توسعه ای که در ارتباط تجارت و این فناوری رخ خواهد داد، امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم به این نقطه برسیم که توجیه اقتصادی و اجتماعی بالاتری دارد.

وزیر نیرو در پایان گفت: این شاخه از علم و فناوری نانو همانند دیگر شاخه ها بذری است که در بستر اخلاقیات رشد می کند. هر چقدر پایبندی به اخلاقیات و اخلاق حرفه ای را توسعه دهیم می توانیم از ثمرات رشد این فناوری ها بهره مند شویم .

 جشنواره فناوری نانو با حضور ۱۳۹ نهاد فعال از امروز تا ۲۱ مهرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران ادامه دارد.

کسب رتبه چهارم دنیا در زمینه تولید علم نانو ،فعالیت ۲۳۹ شرکت دانش بنیان و صنعتی تولید بیش از ۶١٠محصول و صادرات محصولات نانو  به بیش از ۴۰ کشور جهان از دستاوردهای کشورمان در حوزه نانو است . 

محصولات این نمایشگاه حوزه های آب و محیط زیست،انرژی ،مراقبت‌های بهداشتی ،خودرو ،ساخت و ساز ،نساجی، نفت و کشاورزی را در بر گرفته است. این نمایشگاه بخشهای مختلفی از جمله پارک‌های علم و فناوری ،مراکز رشد، آزمایشگاهی ، دانشگاهی ،پژوهشگاهی و باشگاه های دانش آموزی را در دل خود جای داده است .

غرفه  نانو مچ با حدود ۳۰ طرح آماده سرمایه گذاری با هدف رفع نیازهای صنعتی با تکیه بر فناوری‌های داخلی یکی از مهمترین بخش‌های  این جشنواره است. 

همچنین از کشورهای ترکیه، اتیوپی، عراق، افغانستان، آفریقا، آذربایجان، اندونزی و کشورهای حوزه سی آی اس در این دوره از نمایشگاه حضور دارند.

در این دوره از نمایشگاه ۳۰ محصول جدید در بخش طرح های نوآورانه حضور خواهند داشت.

شرکت های صنعتی و شبکه تبادل، بخش توسعه فناوری، برنامه های تخصصی B۲B، تورهای دانشجویی و دانش آموزی، کارگاه های آموزشی، حضور دانشگاه ها و پژوهشگاه ها از دیگر بخش های این دوره از نمایشگاه به شمار می روند.

   

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

مورخ: 18-07-98

عکس : حسن سمیعی

1398-07-18
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین مقالات
  • آخرین اخبار
  • پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی 16 و 17 اردیبهشت ماه میزبان دو دانشمند برجسته ژاپنی است که نخستین و تنها تولیدکننده رز، میخک و ارکیده های آبی رنگ در دنیا هستند. ...
  • دومین کنفرانس علمی منطقه ای مالکیت فکری آسیا (IPSCHOLAR ASIA) تحت مدیریت سازمان جهانی مالکیت فکری و سازمان تجارت جهانی با حضور متخصصان حقوق مالکیت فکری آسیا در دانشکده حقوق دانشگاه ملی سنگاپور برگزار شد. ...
  • دکتر حاجی‌رضایی، استاد تمام موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی(IPK)  آلمان به منظور مشاوره و تقویت ارتباطات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به ایران سفر کرده است. ...
  • انتشار جدیدترین مقاله عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در حوزه مهندسی ژنتیک ضریب تاثیری با نمره 8/9 را کسب کرد. دکتر پژمان آزادی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و رییس پژوهشکده گل و گیاهان زینتی از چاپ تازه ترین مقاله ی خود در یکی از معتبرترین نشریه های تخصصی بیوتکنولوژی کشاورزی خبر داد. ...
  • سخنرانی محقق بخش انتقال ژن و ایمنی زیستی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در یکی از معتبرترین کنگره­های بین المللی در حوزه علوم زیستی کنگره بین­ المللی بیوشیمی  و زیست شناسی مولکولی در تاریخ 30 و 31 اردیبهشت ماه سال جاری در سئول کره جنوبی با رویکردی تخصصی و کاربری میزبان محققان و دانشمندان حوزه بیوتکنولوژی و زیست شناسی بود. ...
  • کنفرانس بین المللی پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌ها از تاریخ 23-21 ژوئن 2016 (31 خرداد لغایت 2 تیر 95) در بوداپست مجارستان با حضور حدود 400 محقق فعال در زمینه پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌های انسانی و دامی از حدود 60 کشور دنیا از قبیل آمریکا، انگلیس، فرانسه، سوئد، سوییس، آلمان، هلند، دانمارک، استرالیا، ایتالیا، روسیه، مجارستان، اسلواکی، اسلوونی، پرتغال، اسپانیا، ایرلند، ...
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 377,967 | بازدید امروز : 17