logo jihad
logo jihad
جمعه 19 خرداد 1402
dividerآرشیو اخبارdivider سخنرانی دکتر حجازی در کنگره بیوتکنولوژی اروپا...(95/12/17)
 سخنرانی دکتر حجازی در کنگره بیوتکنولوژی اروپا...(95/12/17)
 سخنرانی دکتر حجازی در کنگره بیوتکنولوژی اروپا...(95/12/17)

برگزاری کنگره بیوتکنولوژی اروپا با مشارکت پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی

طرح تحقیقاتی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در زمینه توسعه فرآیند یکپارچه تولید پراکنده نسل ترکیبی حرارت و برق و حذف بیولوژیکی دی اکسید کربن توسط جلبک و گیاه در کنگره بیوتکنولوژی اروپا ارائه شد.

کنگره بیوتکنولوژی اروپا امسال  5 تا 7 می (16 تا 18 اردیبهشت) با همکاری EBTNA و دانشگاه لتونی در محل هتل رادیسون بلو شهر ریگا - پایتخت لتونی - برگزار شد.

این کنگره هر ساله توسط انجمن تخصصی بیوتکنولوژی اروپا (EBTNA) در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود. از سال 2015 پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی یکی از حامیان برگزاری این کنگره ها معرفی شده و آرم پژوهشکده در فهرست مراکز علمی بین المللی حامی این رویداد علمی درج می شود که افتخاری برای جامعه زیست فناوری کشور است.

یکی از رویدادهای مهم این کنگره اعطای جایزه بهترین محصول بیوتکنولوژی است که پس از بررسی پیشنهادات ارائه شده توسط کمیته داوران به محصول منتخب جدید بیوتکنولوژی اعطا می شود. البته این جایزه به جهت ماهیت اروپایی شبکه تنها به محصولات تولید شده در اروپا تعلق می گیرد.

 دکتر محمد امین حجازی عضو هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و هماهنگ کننده EBTNA در ایران با ارائه سخنرانی تحت عنوان " توسعه فرآیند یکپارچه تولید پراکنده نسل ترکیبی حرارت و برق (DG-CHP) و حذف بیولوژیکی دی اکسید کربن توسط جلبک و گیاه" در کنگره امسال شرکت داشت.

 دکتر حجازی در حاشیه نشست های علمی کنگره  با رییس انجمن بیوتکنولوژی اروپا و برخی از اعضای هیات مدیره آن در خصوص همکاری های علمی بحث و گفتگو کرد. در این گفتگوها یکی از جنبه های اجرایی برای همکاری، مشارکت در برگزاری همایش ها و کارگاه های علمی مشترک عنوان شد. گفتنی است در راستای این همکاری ها، سومین همایش ملی پروبیوتیک ها و غذاهای فراسودمند بهمن ماه 94 با همکاری EBTNA در تهران برگزار شد و در آن  از مساعدت های انجمن در دعوت از سخنرانان خارجی  استفاده شد.

عکس: سینا معتمدراد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1395-12-17
منبع : اداره روابط عمومی و ترویج یافته ها

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 487,380 | بازدید امروز : 23