logo jihad
دوشنبه 28 مرداد 1398
dividerآرشیو اخبارdividerتقدیر از دو عضو هیات علمی پژوهشگاه در جمع برترین های کتاب و کتابخوانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی
تقدیر از دو عضو هیات علمی پژوهشگاه در جمع برترین های کتاب و کتابخوانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی
تقدیر از دو عضو هیات علمی پژوهشگاه در جمع برترین های کتاب و کتابخوانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

 

در مراسم بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی  در بخش برترین های کتاب و کتابخوانی سازمان از دکتر میثم طباطبایی و دکتر حسین قنواتی، نویسندگان کتاب "Biogas" از انتشارات اشپرینگر تقدیر شد.

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی،  کتاب "Biogas" (بیوگاز) نوشته دکتر طباطبایی و دکتر قنواتی -اعضای هیات علمی پژوهشگاه - یکی از کاملترین و جامع ترین کتابها در حوزه انرژی های نو  با موضوع بیوگاز است که توسط « Springer-Nature» بزرگترین ناشر علمی  جهان، چاپ و در معرض استفاده دانشمندان، دانشجویان، محققان و فعالان صنعت بیوگاز قرار گرفته است.

 این کتاب می تواند به عنوان مرجعی دانشگاهی و صنعتی در حوزه بیوگاز باشد.

مباحثی که در این کتاب بدان ها پرداخته شده است شامل تمامی اصول لازم در ساخت، راه اندازی، بهره برداری و عیب یابی سیستم های هاضم بی هوازی به شکل جامع و کامل است. همچنین در این کتاب به موضوعاتی همچون ارزیابی چرخه حیات، ارزیابی اقتصادی، ارزیابی ترمودینامیکی (اکسرژی) و مدل سازی سیستم های هاضم نیز پرداخته شده است.  

مطالب این کتاب از یک سو قابل استفاده برای دانشجویان، محققان و دیگر مجامع دانشگاهی و پژوهشی است و از سوی دیگر کتابی کاربردی و قابل استفاده توسط مهندسان در صنعت و کارخانه های صنعتی در این حوزه نیز  محسوب می شود.

مراسم بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب وزارت جهاد کشاورزی با شعار "کتاب، دانایی و توانایی کشاورزی" با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ، دکتر حسینی پور دبیر اجرایی بیست و ششمین دوره هفته کتاب کشور، دکتر اسکندر زند مشاور وزیر و مشاور عالی رئیس سازمان، حجت الاسلام تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، حجت الاسلام سعیدیان مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، مدیران کل دفاتر ستادی، محققان و کتابداران موسسه ها و مراکز تحقیقاتی تابعه سازمان در سالن فجر سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد. 
رونمایی از پایگاه آرشیو "مقالات کنفرانس های علمی کشاورزی و منابع طبیعی"، تجلیل از محققان برجسته سازمان به عنوان نویسنده کتاب های علمی و معرفی برترین ها در حوزه نشر مجلات، کتاب، آثار ترویجی، کتابخانه و کتابدار برتر، پورتال شایسته و موسسه هایی که آثار ترویجی منحصربفردی داشتند، از دیگر بخش های این مراسم بود. 
         دکتر فرازمند رئیس ستاد هفته کتاب  با بیان اینکه سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به عنوان نماینده وزارت جهاد کشاورزی طی سال های متوالی مسئول برگزاری مراسم هفته کتاب بوده است، گزارشی از اقدامات ستاد هفته کتاب کشاورزی در سال 97 را بیان داشت. وی فعالیتها را شامل راه اندازی پورتال دبیرخانه دائمی ستاد هفته کتاب، راه اندازی سایت بیست و ششمین هفته کتاب کشاورزی، تشکیل کمیته داوران برای انتخاب برترین های حوزه کتاب، مجله، کتابدار و کتابخانه، برپایی نمایشگاه کتب و منابع چند رسانه ای ، برپایی موزه اطلاعات علمی وزارت جهاد کشاورزی، عضویت رایگان کتابخانه های عمومی کشور، اجرای طرح کتابگرد در ستاد سازمان، انتخاب شعار هفته و بازدید همکاران از باغ کتاب تهران برشمرد . 
وی در سخنان خود از دکتر خاوازی رئیس سازمان ، حجت الاسلام سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، مدیران و همکاران مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی در همکاری برای برگزاری با شکوه این مراسم قدردانی نمود.
        حجت السلام تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز طی سخنانی  فرارسیدن هفته کتاب و تقارن آن با  ولادت با سعادت نبی گرامی اسلام و امام جعفر صادق (ع) را مبارک توصیف کرد. 
وی هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را فرصت مناسبی برای توجه به امر مطالعه و رشد علمی دانست و از مدیریت سازمان و همکاران ایشان برای تلاش در عرصه فرهنگ و تقویت کتابخوانی قدردانی کرد. 
حجت الاسلام تقوی گفت: امتیاز انسان بر سایر موجودات و عامل قوام زندگی بشر عقل و دانش است که با نماد  "بیان زبانی" و "رفتار و عمل"  در جامعه ظهور می یابد. کتاب همچنین بازگو کننده اندیشه انسان و مجموعه ای از تفکر نویسنده است.
 وی کارکرد کتاب و نوشتن را شامل به نظم درآمدن افکار علمی، نشر علم و توسعه آن، ذخیره دانش، راه آسانی برای حفظ مطالب علمی، اتصال گذشته با آیندگان و صواب اخروی دانست.

دکتر حسینی پور، دبیر اجرایی بیست و ششمین دوره هفته کتاب کشور با قدردانی از دکتر شهمیرزادی نماینده سازمان در ستاد هفته کتاب و سایر همکاران وی برای پیگیری برنامه های متنوعی که در ستاد سازمان اجرا شد، همیاری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در ستاد هفته کتاب را بسیار مسئولانه توصیف کرد و اعلام آمادگی کرد تا در جهت احیاء کتابخوانی ترویجی در روستاها با سازمان همکاری نماید. 
وی عنوان داشت که در زمینه تولید محتوای پژوهشی در حوزه کشاورزی با توجه به حجم فارغ التحصیلان این حوزه در سال 1396 بیش از 100 ناشر فعالیت داشته اند که در بخش های تالیفی، ترجمه و گردآوری اثر ، حدود 340 اثر تولید شده است. دکتر حسینی پور همچنین از آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نشر کتابهای کشاورزی و اهدای آن  به مراکز تحقیقات کشاورزی در استانها خبر داد. 
       دکتر اسکندر زند مشاور وزیر و مشاور عالی رئیس سازمان نیز با اشاره به تاریخ پیدایش کره زمین و نسبت آن با تاریخ تمدن حیات بشر، انسان را در حفظ محیط زیست ناپخته و کم تجربه دانست و پایداری اکوسیستم را منوط به کاربرد عقل و دانش و خردورزی عنوان داشت.  
وی هم چنین با اشاره به دیدگاه های یکی از نویسندگان مشهور دنیا، کتاب را بزرگترین اختراع بشر دانست که  موجب آغاز تعامل بشر بر کره زمین  شده است . مشاور عالی سازمان، تعامل رفتاری و یا انقلاب شناختی را  شروع سلسه ارتباطات شامل اختراع خط و ظهور چاپ، اینترنت و شبکه مجازی دانست که همگی از نشر کتاب نشات گرفته است. دکتر زند مطالعه را اندیشیدن با اندیشه های دیگران نام برد و بهترین راه ارتباط با دیگران را مطالعه آثار آنان توصیف کرد.
    این مراسم با تجلیل از برترین های بخش های مختلف ادامه یافت و دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان از نمایشگاه کتاب برپا شده در حاشیه این مراسم بازدید کرد. در بخش دوم برنامه بعداز ظهر، نشست هم اندیشی مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی با حضور کتابداران و اطلاع رسانان موسسه ها و مراکز استان های تهران و کرج برگزار شد تا راه کارها، نوآوریها و مشکلات پیشرو به بحث گذارده شود، مقرر شد ادامه هم اندیشی ها به صورت فصلی پیگیری شود.


  • آخرین مقالات
  • آخرین اخبار
  • پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی 16 و 17 اردیبهشت ماه میزبان دو دانشمند برجسته ژاپنی است که نخستین و تنها تولیدکننده رز، میخک و ارکیده های آبی رنگ در دنیا هستند. ...
  • دومین کنفرانس علمی منطقه ای مالکیت فکری آسیا (IPSCHOLAR ASIA) تحت مدیریت سازمان جهانی مالکیت فکری و سازمان تجارت جهانی با حضور متخصصان حقوق مالکیت فکری آسیا در دانشکده حقوق دانشگاه ملی سنگاپور برگزار شد. ...
  • دکتر حاجی‌رضایی، استاد تمام موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی(IPK)  آلمان به منظور مشاوره و تقویت ارتباطات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به ایران سفر کرده است. ...
  • انتشار جدیدترین مقاله عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در حوزه مهندسی ژنتیک ضریب تاثیری با نمره 8/9 را کسب کرد. دکتر پژمان آزادی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و رییس پژوهشکده گل و گیاهان زینتی از چاپ تازه ترین مقاله ی خود در یکی از معتبرترین نشریه های تخصصی بیوتکنولوژی کشاورزی خبر داد. ...
  • سخنرانی محقق بخش انتقال ژن و ایمنی زیستی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در یکی از معتبرترین کنگره­های بین المللی در حوزه علوم زیستی کنگره بین­ المللی بیوشیمی  و زیست شناسی مولکولی در تاریخ 30 و 31 اردیبهشت ماه سال جاری در سئول کره جنوبی با رویکردی تخصصی و کاربری میزبان محققان و دانشمندان حوزه بیوتکنولوژی و زیست شناسی بود. ...
  • کنفرانس بین المللی پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌ها از تاریخ 23-21 ژوئن 2016 (31 خرداد لغایت 2 تیر 95) در بوداپست مجارستان با حضور حدود 400 محقق فعال در زمینه پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌های انسانی و دامی از حدود 60 کشور دنیا از قبیل آمریکا، انگلیس، فرانسه، سوئد، سوییس، آلمان، هلند، دانمارک، استرالیا، ایتالیا، روسیه، مجارستان، اسلواکی، اسلوونی، پرتغال، اسپانیا، ایرلند، ...
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 307,413 | بازدید امروز : 180