logo jihad
logo jihad
جمعه 19 خرداد 1402
dividerآرشیو اخبارdividerتقدیر از دانشجوی پسا دکتری پژوهشکده بیوتکنولوژی.....(95/10/4)
تقدیر از دانشجوی پسا دکتری پژوهشکده بیوتکنولوژی.....(95/10/4)
تقدیر از دانشجوی پسا دکتری پژوهشکده بیوتکنولوژی.....(95/10/4)

تقدیر از دانشجوی پسا دکتری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به عنوان پژوهشگر و فناور برتر استان مازندران در هفته پژوهش و فناوری

مراسم گرامی داشت هفدهمین هفته پژوهش و فناوری سال 1395 استان مازندران، با حضور روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، مسئولان استانی و جمعی از پژوهشگران استان مازندران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزارشد.

 

بر کسی پوشیده نیست که امروزه پژوهش و فنّاوری نقش عمده ای در ایجاد استقلال و توسعه پایدار داشته و جوامع گوناگون در برنامه ریزی های سازمانی، ماموریت ها، چشم انداز اهداف و راهبردها آن را در اولویت قرار می دهند و در عرصه نوین جهانی اساس ثروت و اقتدار کشورها مبتنی بر دانش است. در همین راستا طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و چهره‌های دانشگاهی از پژوهشگران و فناوران برتر استان مازندران تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در این مراسم دکتر سلمان دستان، دانشجوی پسادکتری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران به عنوان پژوهشگر بر‌تر سال 95 معرفی و مورد تقدیر استاندار مازندران قرار گرفت.

شایان ذکر است آیین گرامی‌داشت هفدهمین دوره هفته پژوهش و فناوری استان مازندران به ریاست استانداری مازندران از طرف دبیرخانه دائمی هفته پژوهش و فناوری استان مازندران (دانشگاه مازندران) در روز پنج شنبه 18 آذرماه به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.

دکتر سلمان دستان متولد 1363 پس از گذراندن کارشناسی و کارشناسی ارشد، دوره پسادکتری با راهنمایی دکتر بهزاد قره یاضی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی بر روی پروژه ای با عنوان تجزیه زیست محیطی - مولکولی و شبیه سازی ارقام برنج تراریخته مقاوم به کرم ساقه خوار آغاز نمود. وی که دکتری تخصصی زراعت گرایش فیزیولوژی گیاهان زراعی را دارد با بورسیه بنیاد علم ایران در سال 1394 دوره پسادکتری خود را در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی آغاز کرد. دکتر دستان بیش از 30 مقاله از مجموعه تحقیقات خود منتشر نموده که حدود 15 مقاله آن در ژورنال های معتبر Q1 به چاپ رسیده است.

عکس : آرشیو عکس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی

1395-12-07
منبع : اداره روابط عمومی و ترویج یافته ها

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 487,366 | بازدید امروز : 9