logo jihad
سه شنبه 21 مرداد 1399
dividerآرشیو اخبارdividerبا حضور معاونان، مدیران و همکاران وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت: مراسم تقدیر از خدمات مدیریتی، علمی و پژوهشی دکتر زند
با حضور معاونان، مدیران و همکاران وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت: مراسم تقدیر از خدمات مدیریتی، علمی و پژوهشی دکتر زند
با حضور معاونان، مدیران و همکاران وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت: مراسم تقدیر از خدمات مدیریتی، علمی و پژوهشی دکتر زند

 

با حضور معاونان، مدیران و همکاران وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت: مراسم تقدیر از خدمات مدیریتی، علمی و پژوهشی دکتر زند  

مراسم تجلیل از خدمات مدیریتی علمی و پژوهشی دکتر اسکندر زند در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با حضور آیت الله عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری، دکتر بخشنده معاون وزیر در برنامه ریزی و امور اقتصادی، مهندس اکبری معاون وزیر در امور خاک و آب، مهندس کشاورز معاون وزیر در امور زراعت، دکتر رضایی معاون وزیر در امور دام، مهندس شمایلی مشاور وزیر جهادکشاورزی و مدیر عامل موسسه جهادنصر، دکتر قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، دکتر حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، مهندس شریعتمدار رئیس کمیته ملی بهره وری آب در وزارت جهادکشاورزی، دکتر درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، قائم مقام و معاونان، مشاوران، رئیسان موسسه ها و پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی تابعه سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در سالن فجر سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به نقل از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، در این مراسم آیت الله عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریک فرارسیدن ایام ولادت امام رضا(ع) و دهه کرامت، شهرت این  امام معصوم به لقب عالم آل محمد(ص) را حاوی نکات آموزنده ای دانست. وی با اشاره به خدمات ارزنده دکتر اسکندر زند، شخصیت وی را به لحاظ کمالات اخلاقی و  اندوخته علمی از سرمایه های کشور دانست که در دوران ریاست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با توانمندی و برخورداری از منش نیکو، به خوبی از عهده این مسئولیت برآمده و نام نیک از خود به یادگار گذاشتند. وی ضمن تبریک انتصاب دکتر خاوازی به ریاست جدید سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی یادآور شد فرصت خدمت به مردم از نعمت های الهی است که به امانت در اختیار افراد در رده های مختلف حاکمیت قرار می گیرد و مردم باید از سود عملکرد مسئولان منتفع شوند.

دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان نیز با تجلیل از شخصیت برجسته دکتر اسکندر زند و گرامی داشت خدمات فراوان ایشان در دوره ریاست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به سجایای اخلاقی دکتر زند اشاره کرد و افزود: مهربانی و گشاده رویی دکتر زند در برقراری ارتباطات سازمانی به گونه ای بود که هر کارمند یا عضو هیأت علمی بدون در نظر گرفتن رده و جایگاهی که دارد،  می توانست بدون دغدغه خاطر  و به سادگی با ایشان گفتگو کند و بی تکلفی و تواضع ایشان در بین همکاران زبانزد بود.

وی با اشاره به ویژگی بلندنظری و ایده پردازی دکتر اسکندر زند، نو اندیشی وی را زمینه ساز تحولات عظیم در سازمان تات دانست که با داشتن روحیه سعه صدر و پشتکار و عشق به تعالی سازمانی ، طرح های زیربنایی کلانی در مدت مسئولیت ایشان به ثمر رسید که در نوع خود بی نظیر بوده است. دکتر خاوازی هوشمندسازی سازمان تات را از جمله اقدامات درخشان دوره مدیریتی دکتر اسکندرزند برشمرد که ثمر رسیدن آن در سازمان نه تنها منشا خدمات شایان توجهی به غنای علمی بخش کشاورزی شده است بلکه دانشگاه های بسیاری از سراسر کشور با الگوبرداری از این طرح، خواستار اجرای آن در دانشگاه تحت مدیریت خود هستند.

دکتر خاوازی هم چنین تلاش های دکتر زند را در تقویت همکاری های بین المللی در ارتباط با موسسه های تحقیقات بین المللی ایکریسات و ایکاردا و سیمیت در مقایسه با سال های گذشته شایان توجه دانست.  دکتر خاوازی با اشاره به انعقاد 200 قراردادانتقال دانش فنی به بخش خصوصی دردوران مدیریت دکتر زند، آن را  افتخاری دیگر برای سازمان در خدمت رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی یاد کرد.

دکتر خاوازی همچنین تصویب لایحه حفاظت و بهره برداری از منابع ژنتیک گیاهی کشور  و تجهیز ایستگاه های بانک ژن گیاهی،  ساماندهی و نظارت کنترل کیفی تولید سموم و کود را از دیگر اقدامات درخشان تحت مدیریت دکتر اسکندر زند برشمرد که به عنوان برگ زرینی از افتخارات سازمان در سال های اخیر مورد توجه مسئولان و دلسوزان بخش بوده است.

وی همچنین با قدردانی از تلاش های شبانه روزی دکتر زند در پیگیری مطالبات بازنشستگان توجه ایشان به پرسنل سازمان و تکریم آنان را از دیگر ویژگی های بارز دوران مدیریت ایشان برشمرد و ابراز امیدواری کرد بتوان کماکان از تجربیات  این چهره ارزشمند و دلسوز بخش کشاورزی برای توسعه و رونق کشاورزی میهن عزیزمان بهره مند شویم.

دکتر بخشنده دیگر سخنران مراسم تجلیل از خدمات ارزنده دکتر اسکندر زند بود که با قرار گرفتن در جایگاه و ابلاغ سلام مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی از تلاش های شبانه روزی دکتر زند قدردانی کرد. وی با اشاره به دیدگاه مهندس حجتی درباره عملکرد دکتر اسکندر زند بیان داشت مهندس حجتی علی رغم اینکه روحیه بسیار مطالبه گری دارند و به سختی از تلاش های معاونان خود راضی می شوند اما درباره عملکرد دکتر زند همواره ایشان را فردی دلسوز برای بخش کشاورزی دانسته و از زحمات وی و تیم ایشان تشکر نموده و از اقدامات سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به نیکی یاد می کنند. وی دکتر زند را از ذخایر مدیریتی وزارت جهادکشاورزی دانست  و بیان داشت اکنون در نظام جمهوری اسلامی وجود مدیرانی صادق و شجاع که با یکرنگی اینگونه ایثار کرده و 100 درصد وقت و توان خود را صرف خدمت به کشور کنند، بسیار مغتنم است و شخص وزیر محترم به سختی پذیرفتند که دکتر زند از مسئولیت خود کناره گیری کرده و آن را به فرد دیگری تحویل دهد.

دکتر بخشنده با آرزوی موفقیت برای دکتر خاوازی در سمت جدید، سازمان تات را نقطه اتکا و امید وزارت جهادکشاورزی در پشتیبانی تولید داخلی و غلبه بر شرایط سخت اقتصادی در اعمال تحریم های جدید دانست که ضرورت دارد همگی با تلاشی مضاعف در مسیر افزایش بهره وری و حفظ منابع پایه قدم برداریم.

دکتر جلیلی، رئیس موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور مراتب قدردانی ازخدمات مدیریتی ، علمی و پژوهشی دکترزند را بیان داشت و به سجایای اخلاق مدیریتی دکتر اسکندر زند و تلاش های صادقانه وی دردوران مسئولیت خود در سازمان تات  قدردانی کرد و از تلاش های ماندگار  وی به ویژه در اخذ ردیف مستقل برای پرداخت وجوه مطالبات بازنشستگان و تکریم آنان اشاره کرد.  وی همچنین اهتمام دکتر زند در تقویت نیروی انسانی در موسسه های تحقیقاتی و به ویژه در جذب جدید اعضای هیأت علمی را شایسته تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد با ادامه یافتن فرآیند جذب در دوران مدیریت دکتر خاوازی و رفع محدویت های منابع مالی شاهد بالندگی بیش از پیش موسسه های تحقیقاتی تابعه سازمان در پاسخ به نیاز های پژوهشی بخش کشاورزی باشیم.

دکتر مویدی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی به عنوان نماینده رئیسان مراکز تحقیقاتی سازمان تات دیگر سخنران این مراسم بود که مراتب قدردانی همکاران خود در مراکز استان را اعلام داشت. وی با اشاره به ویژگی های بارز مدیریتی دکتر زند و توانمندی علمی و اجرایی وی حضور دکتر زند را در خدمت به بخش کشاورزی لبریز از عشق ، صداقت و تعهد عنوان داشت و از خدمات ارزنده وی به نیکی یادکرد. رئیس مرکزتحقیقات کشاورزی خراسان رضوی ب