logo jihad
پنج شنبه 02 بهمن 1399
dividerآرشیو اخبارdividerقائم مقام رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی: توسعه زیست فناوری کشاورزی از ضرورت‌های تحقق امنیت غذایی و استقلال کشور است. 95/11/23
قائم مقام رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:
توسعه زیست فناوری کشاورزی از ضرورت‌های تحقق امنیت غذایی و استقلال کشور است. 95/11/23
قائم مقام رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی: توسعه زیست فناوری کشاورزی از ضرورت‌های تحقق امنیت غذایی و استقلال کشور است. 95/11/23

آیین گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و رونمایی از دستاوردهای جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، روز چهارشنبه با حضور قائم مقام رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در پژوهشکده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در این مراسم که با حضور مدیران، اعضای هیات علمی و دانشجویان پژوهشکده در تالار اجتماعات پژوهشکده برگزار شد، مرکز بیوانفورماتیک کشاورزی افتتاح و از وب سایت کلکسیون ذخایر میکروبی صنعتی کشاورزی، وب‌ سایت جدید پژوهشکده و چندین دستاورد انتشاراتی پژوهشکده رونمایی شد.

دکتر غلامحسین طهماسبی - قائم مقام معاون وزیر و ریاست سازمان  تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی – طی سخنانی در این مراسم با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت:  استقلال یکی از اصول سه گانه انقلاب اسلامی بوده که تحقق آن در گرو دستیابی به استقلال اقتصادی و امنیت غذایی است که از مسیرتوسعه و خودکفایی در حوزه کشاورزی محقق می شود و نبود امنیت غذایی می تواند زمینه ساز سوء استفاده دشمنان باشد.

وی با اشاره به نقش و تاثیر تعیین کننده روش ها و فناوری های نوین کشاورزی در تحقق استقلال کشاورزی و امنیت غذایی کشور گفت: متاسفانه در ماه های اخیر با مقاومتهایی در برابر توسعه این فناوری ها مواجهیم که قطعا چنین رویکردهایی به زیان کشور خواهد بود. باید تلاش کنیم که زمینه دستیابی و استفاده هر چه بیشتر از آخرین فناوری های نوین خصوصا فناوری های زیستی با رعایت چارچوب‌های قانونی تعریف شده در بخش کشاورزی کشور فراهم شود.

قائم مقام رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه با تقدیر از تلاش های پژوهشکده در راستای توسعه تحقیقات و ارائه دستاوردهای کاربردی در این حوزه و همچنین  تنویر افکار عمومی  در خصوص اهمیت این فناوری ها تاکید کرد: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می‌کوشد علی رغم تمامی محدودیت ها و کمبودهای اقتصادی با جهتگیری صحیح و حمایت کامل از پژوهشگران، زمینه استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت‌های پژوهشی موجود در بخش بیوتکنولوژی کشاورزی را فراهم کند.

دکتر نیر اعظم خوش خلق سیما، رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی هم در سخنانی با تبریک ایام الله دهه فجر به نقش تعیین کننده زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و پیگیری شعارها و تحقق آرمان‌های بلند آن اشاره کرد و گفت: امام راحل نیز از بدو انقلاب همواره بر نقش آفرینی و حضور موثر زنان در عرصه های مختلف تاکید داشتند و جهتگیری نظام برآمده از انقلاب اسلامی نیز همواره بر رفع موانع و گسترش حضور و نقش آفرینی موثر زنان در بخش های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی بوده است.

وی در ادامه با اشاره به موفقیتها و دستاوردهای دولت یازدهم از تصویب برجام به عنوان گامی بلند در رفع موانع و محدودیتهای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری یاد کرد و اظهار داشت: دهه فجر انقلاب اسلامی، فرصت خوبی برای بازخوانی و تامل در شعارها و آرمان‌های انقلاب، ارزیابی شرایط موجود و بررسی میزان موفقیت و فاصله ما با شرایط مطلوب و آرمانی دارد تا بیش از پیش در مسیر پاسداشت خون شهدا و پیشرفت و اعتلای روز افزون کشور گام برداریم.

در ادامه این مراسم پس از معرفی و رونمایی از برخی دستاوردهای تازه پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی جمعی از اعضای هیات علمی و کارکنان پژوهشکده نیز که طی یک سال اخیر موفقیتهای شاخصی در حوزه های مختلف اجرایی داشتند معرفی و تقدیر شدند.

عکس : سلمان اصیلی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

1395-12-01
منبع : اداره روابط عمومی و ترویج یافته ها

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 390,671 | بازدید امروز : 21