logo jihad
logo jihad
سه شنبه 09 خرداد 1402
dividerآرشیو اخبارdividerارائه سخنرانی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در کنفرانس KSBMB 2016 در سئول کره جنوبی
ارائه سخنرانی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در کنفرانس  KSBMB 2016  در سئول کره جنوبی
ارائه سخنرانی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در کنفرانس KSBMB 2016 در سئول کره جنوبی

 ارائه سخنرانی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در کنفرانس  KSBMB 2016  در سئول کره جنوبی

سخنرانی محقق بخش انتقال ژن و ایمنی زیستی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در یکی از معتبرترین کنگره­های بین المللی در حوزه علوم زیستی کنگره بین­ المللی بیوشیمی  و زیست شناسی مولکولی در تاریخ 30 و 31 اردیبهشت ماه سال جاری در سئول کره جنوبی با رویکردی تخصصی و کاربری میزبان محققان و دانشمندان حوزه بیوتکنولوژی و زیست شناسی بود. بر همین اساس دکتر شهره آریایی نژاد عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی سخنرانی خود را در کنفرانس مذکور با موضوع " باززایی کارای 2 رقم ذرت ایرانی از مریستم انتهایی" در این کنگره اجرا کرد. وی که سابقا با انجمن بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی کره جنوبی (KSBMB) همکاری داشت، از ارائه هرچه بهتر و دقیق ­تر سخنرانی در این کنگره خبر داد. از دیگر سخنرانان برجسته این گنکره بین­ المللی می ­توان به پروفسورWilliam Moerner برنده جایزه نوبل شیمی در سال 2014 اشاره نمود. دکتر آریایی نژاد طی ارائه گزارشی به روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی با اشاره به اینکه این کنگره سبب آشنایی با محققان حوزه­ های تحقیقاتی مربوطه می­ شد عنوان کرد: در زمینه ­های همکاری و تعریف پروژه­ های مشترک بین کشور ایران با سایر کشور­ها در دیدار با محققین مذاکرات سودمند و مفیدی انجام شد. به گفته وی موضوعات جدید و کلیدی مطروحه در این کنفرانس شامل: ویرایش ژنوم با استفاده از تکنیک CRISPR/CAS9 بود که از اهمیت و کاربرد فراوانی در بیوتکنولوژی گیاهی و جانوری برخوردار است. گفتنی است عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در ادامه حضور خود در سئول با محقق ارشد شرکت Theremo fisher scientific دکتر چانگ هو بیک به بررسی موضوعاتی نظیر تکنیک­ های ویرایش ژنوم و تکنیک CRISPR/CAS9 پرداخت.

همچنین در حاشیه برگزاری این کنفرانس بازدید از کمپانی ­های مطرح نظیر Toolgen Genom Engineering ، حضور درکارگاه­های آموزشی و برپایی نمایشگاهی با عنوان Bio – Exhibition با شرکت بیش از 100 کمپانی معتبر، انجام شد.

اداره روابط عمومی و ترویج یافته ها

1393-02-26
منبع : اداره روابط عمومی و ترویج یافته ها

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 486,708 | بازدید امروز : 135