logo jihad
logo jihad
 یکشنبه 10 مهر 1401
dividerآرشیو اخبارdividerاستقبال پرشین داروی البرز از سرمایه گذاری و مشارکت در اجرای طرح های تحقیقاتی پژوهشکده
استقبال پرشین داروی البرز از سرمایه گذاری و مشارکت در اجرای طرح های تحقیقاتی پژوهشکده
استقبال پرشین داروی البرز از سرمایه گذاری و مشارکت در اجرای طرح های تحقیقاتی پژوهشکده

استقبال پرشین داروی البرز از سرمایه گذاری و مشارکت در اجرای طرح های تحقیقاتی پژوهشکده

نشست مشترک معاونت فناوری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و مدیرعامل موسسه صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز برای همکاری در زمینه اجرای پروژه های تحقیقاتی، سرمایه گذاری و خدمات کسب و کار، 22 مهرماه 96 در سالن پژوهش پژوهشکده برگزار شد و در ادامه مسئولان این موسسه از بخش های علمی پژوهشکده بازدید کردند.

دکتر پژمان آزادی، قائم مقام فناوری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در گفتگو با روابط عمومی پژوهشکده با بیان اینکه در این نشست، موضوع عرضه فناوری های آماده فروش و ارائه عناوین آن برای بررسی و عقد قرارداد، موردبحث قرار گرفت، اظهار داشت: علاوه بر آن، در این جلسه، درباره عاملیت مالی، اجرایی و نظارتی پروژه ها خصوصا در موضوع ارزشگذاری، تبادل نظر صورت گرفت و در نهایت مقرر شد بعد از بررسی فهرست خدمات و تعرفه های این موسسه، فرصت همکاری متقابل فراهم شود و برون سپاری یک سری فعالیت ها در دستور کار قرار گیرد.

عضو هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی با تشریح دستاوردها، توانمندی ها و محصولات فناورانه پژوهشکده برای مسئولان موسسه صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز گفت: این موسسه در زمینه ارائه خدماتی مانند طرح کسب و کار، نظارت بر روی پروژه ها، تامین مالی، خدمات سرمایه گذاری، خدمات عاملیت پروژه از صفر تا صد در عقد قرارداد، مالکیت فکری آن، مشارکت در اجرای طرح و سرمایه گذاری خطرپذیر، فعالیت می کند.

وی افزود: اگرچه این موسسه صندوق پژوهش و فناوری با پرشین داروی البرز شناخته می شود اما اساسنامه موسسه صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز، محدود به حوزه دارویی نیست و این موسسه قادر است در ساخت دستگاه و سایر حوزه های فناورانه از جمله بیوتکنولوژی ورود پیدا کند.

آزادی تصریح کرد: قرار شد با توجه به اینکه یکی از زمینه های فعالیت این موسسه در حوزه دارویی است، مسئولان این موسسه در فرصت مناسب از پژوهشکده متابولیت های ثانویه اصفهان که از جمله پژوهشکده های منطقه ای پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی است و بیشتر در حوزه گیاهان دارویی فعالیت می کند، نیز بازدید داشته باشند.

در این جلسه، همچنین خانم دکتر قدیری، مدیرعامل موسسه صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز، ضمن تشریح فعالیت ها و خدمات این موسسه، بر تعامل و همکاری با پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی تاکید کرد و اظهار داشت: مشارکت در اجرای طرح، خدمات عاملیت و تامین مالی، خدمات مشاوره ای و کسب و کار و EPC و خدمات طرح کسب و کار به همراه انتقال تکنولوژی و فروش دانش فنی از جمله خدمات این موسسه محسوب می شود. در این رابطه، مدل های تامین مالی پروژه ها در موسسه پرشین داروی البرز، سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان با رویکردهای سهامداری، مشارکت در رویالتی از فروش و یا سرمایه گذاری جسورانه (VC) است.

قدیری افزود: این موسسه علاوه بر بهره مندی از نیروهای متخصص و کارآمد، شبکه ارتباطی گسترده با وزارت بهداشت، صنعت سلامت و نخبگان علمی و دانشگاهی دارد و می تواند به عنوان شریک استراتژیک برای پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در اجرای پروژه های تحقیقاتی باشد.

گفتنی است در پایان این نشست، مسئولان صندوق موسسه پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز از آزمایشگاه ها و بخش های علمی پژوهشکده شامل کشت بافت و سلول، مهندسی ژنتیک، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی میکروبی، زیست شناسی سامانه ها و فیزیولوژی مولکولی بازدید کردند و از نزدیک با امکانات، تجهیزات، دستاوردها و محصولات پژوهشکده آشنا شدند.

تنظیم خبر: سعید میرشاهی

عکس: سینا معتمدراد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1396-07-22
منبع : اداره روابط عمومی و ترویج یافته ها

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 460,917 | بازدید امروز : 125