logo jihad
logo jihad
پنج شنبه 30 فروردین 1403
dividerآرشیو اخبارdividerمالزی متقاضی مرغ آرین ایران
مالزی متقاضی مرغ آرین ایران
مالزی متقاضی مرغ آرین ایران

 

نشست مشترک سازمان تات و مؤسسه تحقیق و توسعه کشاورزی مالزی (MARDI) برگزار شد.

 نشست بررسی زمینه‌های همکاری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و موسسه تحقیق و توسعه کشاورزی مالزی (MARDI), روز چهارشنبه15 فروردین ماه جاری به صورت آنلاین برگزار شد.

فروغ قاسمی، مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی خاطرنشان کرد: در این جلسه، محسن مردی، رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و رابط سازمان تات با موسسه تحقیق و توسعه کشاورزی مالزی (MARDI) در گفت‌وگو با رییس و معاون پژوهشی این موسسه بین المللی، زمینه‌های مشترک همکاری سازمان و موسسه را بررسی کردند.

وی خاطرنشان کرد: طرف مالزیایی در این نشست با اشاره به توانمندی های سازمان تات به ویژه  پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و موسسه تحقیقات علوم دامی کشور خواستار همکاری‌های مشترک و بهره‌مندی  مرغ لاین آرین در زنجیره تولید گوشت مرغ مالزی و استفاده از تجارب و دانش محققان ایرانی در زمینه ارتقای ژنتیکی مرغ لاین  آرین و برگزاری دوره های آموزشی شد. درپایان ضمن اعلام امادگی همکاری های مشترک مقرر شد درخواست رسمی از طریق وزیر کشاورزی مالزی به وزارت جهادکشاورزی برای موارد مطروحه ارسال گردد.

در این نشست، عبدالله حسینی و حسین مهربان از اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، مهرشاد زین‌العابدینی، رییس و مهربانو کاظمی، کارشناس بخش تحقیقات ژنومیکس پژوهشگاه نیز حضور داشتند.

  

1403-01-15

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 521,490 | بازدید امروز : 19