logo jihad
logo jihad
پنج شنبه 30 فروردین 1403
dividerآرشیو اخبارdividerتبیین راهبردهای سازمان تات در سومین اجلاس سراسری این سازمان
تبیین راهبردهای سازمان تات در سومین اجلاس سراسری این سازمان
تبیین راهبردهای سازمان تات در سومین اجلاس سراسری این سازمان

سومین اجلاس سراسری موسسات، پژوهشگاه، پژوهشکده، مراکز ملی و استانی سازمان تات با حضور خیام نکوئی، رئیس سازمان، مردی، مشاور عالی رئیس سازمان و رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی معاونین این سازمان و روسای موسسات، پژوهشگاه و پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی مختلف سازمان از روز سه شنبه اول اسفندماه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، سید مجتبی خیام نکویی، معاون وزیر و رئیس سازمان تات طی سخنانی در این اجلاس، تبیین دستاوردها و جایگاه سازمان تات در بدنه وزارت جهاد کشاورزی، برون از وزارتخانه و عرصه بین‌الملل را سه راهبرد سازمان تات در دو سال گذشته عنوان کرد و گفت: در سال آینده باید دستاوردهای این سازمان در فراتر از مرزها و کشورهای منطقه معرفی شود.
  
وی با تاکید بر ریل‌گذاری ۱۰ ساله در بخش کشاورزی، گفت: برون رفت از روزمرگی و ترسیم آینده بخش کشاورزی دو راهبرد اساسی سازمان تات در افق ۱۴۱۳ است.
خیام نکوئی، سند دانش بنیان امنیت غذایی کشور را راهبرد آینده بخش کشاورزی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این مهم که محور تاکید مقام معظم رهبری است باید در دستور کار روسای موسسات و مراکز تابع سازمان تات باشد.

خیام نکویی در ادامه طرح الگوی کشت را در رسیدن به اهداف افق ۱۴۱۳  حائز اهمیت دانست و گفت: نقشه راه ۳، ۵ و ۱۰ ساله باید برای این افق ترسیم شود.
رئیس سازمان تات دو ماموریت حاکمیتی وزارت جهاد کشاورزی که بر دوش سازمان تات نهاده شده است را دانش بنیان شدن و افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: اصلی‌ترین ماموریت این سازمان رسوخ دانش و فناوری در بخش کشاورزی است که موجب افزایش ارزش افزوده و سرمایه در بخش کشاورزی است. 
این اجلاس سه روزه تا روز پنجشنبه سوم اسفندماه ادامه خواهد داشت.

 

1402-12-02
منبع : اداره روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 521,491 | بازدید امروز : 20