logo jihad
logo jihad
پنج شنبه 10 اسفند 1402
dividerآرشیو اخبارdividerتحولی بی‌سابقه در عرصه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی پژوهشگاه با دانشگاه تهران
تحولی بی‌سابقه در عرصه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی پژوهشگاه با دانشگاه تهران
تحولی بی‌سابقه در عرصه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی پژوهشگاه با دانشگاه تهران

 

با هدف توسعه همکاری‌‌های مشترک پژوهشگاه با دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، نشست مشترکی با حضور روسا و معاونان پژوهشی پژوهشگاه و دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران ( بزرگترین دانشکده کشاورزی ایران با ۱۷۰ عضو هیات علمی) روز شنبه چهاردهم بهمن ماه جاری در سالن جلسات حوزه ریاست پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، محسن مردی، رئیس و مهران عنایتی شریعت‌پناهی، معاون پژوهشی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در نشست مشترک با محمدرضا بی‌همتا، رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران و احمد حیدری، معاون پژوهشی دانشکده توافق کردند در اسرع وقت اساتید وابسته از طرف پژوهشگاه به دانشگاه و از طرف دانشکده به پژوهشگاه معرفی شوند تا در هر گروه اموزشی دانشکده یک عضو هیات علمی وابسته از پژوهشگاه و متقابلا در هریک از بخش‌های پژوهشگاه یک عضو هیات علمی وابسته از دانشکده حضور داشته باشد. همچنین توافق شد که اعضای هیئت علمی مجرب از پژوهشگاه به عنوان اساتید وابسته در گروه‌های آموزشی دانشکده و از دانشگاه به بخش‌های تحقیقاتی پژوهشگاه‌ معرفی و شروع به فعالیت کنند که در تاریخ پژوهشگاه بی‌سابقه است.

در این جلسه همچنین مقرر شد که کدرشته های جدیدی با همکاری پژوهشگاه در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران راه‌اندازی شود که در مرحله اول بر حوزه هوشمندسازی تمرکز خواهد شد. از دیگر توافقات روسا و معاونان پژوهشی پژوهشگاه و دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران این بود که در تدریس کدرشته‌ها و دروس ارائه شده در دانشکده از پتانسیل اعضای هیئت علمی پژوهشگاه استفاده شود. فراهم شدن امکان بازدید دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشکده از پژوهشگاه در راستای آشنایی آنان با زمینه‌های پژوهشی پژوهشگاه و نیز استفاده از ظرفیت دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکتری دانشکده کشاورزی در پروژه‌های پژوهشی پژوهشگاه از دیگر توافقات این نشست بود. مشارکت در برگزاری کارگاه‌های آموزشی دانشکده و پژوهشگاه و اعطای گواهی مشترک فارسی و انگلیسی با مهر و امضای دانشگاه تهران و پژوهشگاه نیز یکی دیگر از موارد مورد توافق در این نشست بود که می‌تواند تحولی در برگزاری کارگاه های آموزشی پژوهشگاه ایجاد کند. در این نشست در زمینه اجرای فرصتهای مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه در پژوهشگاه و بالعکس هم توافق شد.

 

 

 

1402-11-14
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 515,878 | بازدید امروز : 8