logo jihad
logo jihad
دوشنبه 03 مهر 1402
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید جمعی از نخبگان از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
بازدید جمعی از نخبگان از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
بازدید جمعی از نخبگان از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

 

پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، روز دوشنبه میزبان حدود ۷۰ تن از نخبگان بود که در قالب دوره دوم آموزشی - ارزیابی نخبگان در وزارت جهاد کشاورزی به منظور آشنایی با فعالیتهای پژوهشگاه از بخش های مختلف تحقیقاتی پژوهشگاه بازدید کردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی طی این بازدید که مدیر جذب نخبگان سازمان اداری و استخدامی کشور و معاون تشکیلات و ساختار دفتر منابع انسانی و نوسازی اداری سازمان نیز در آن حضور داشتند، نخبگان از بخشهای مختلف تحقیقاتی پژوهشگاه بازدید کردند که طی آن مدیران و اعضای هیأت علمی هر بخش توضیحات جامعی در خصوص محورها و اولویتهای فعالیت، دستاوردها و طرح های خاتمه یافته و در هر حال اجرای بخش ارایه داده و به سوالات نخبگان در زمینه های مختلف پاسخ دادند. 

 

نخبگان همچنین پس از بازدید در نشستی با رییس و جمعی از معاونان و مدیران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی حضور یافتند که طی آن دکتر صالحی جوزانی، رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ضمن خیرمقدم به مهمانان، توضیحاتی در خصوص تاریخچه، فعالیتها، دستاوردها و اثربخشی پژوهشگاه ارایه داد. وی با تاکید بر لزوم توسعه کشاورزی دانش بنیان مبتنی بر فناوری‌های نوین کشاورزی برای عبور از چالش‌های فزاینده بخش کشاورزی از جایگاه ویژه بیوتکنولوژی در بین فناوری های رقم زننده کشاورزی آینده سخن گفت. صالحی جوزانی با مروری بر روش های سنتی و مدرن اصلاح گیاهان به تحقیقات و دستاوردهای پژوهشگاه در این حوزه از جمله مهندسی ژنتیک و تولید محصولات تراریخته و فناوری های نوین این حوزه از قبیل ویرایش ژنوم مبتنی بر کریسپر و سنتتیک اشاره کرد و در ادامه با معرفی برخی دستاوردهای شاخص و اثربخش پژوهشگاه در حوزه های مختلف بیوتکنولوژی اظهار داشت: پژوهشگاه با پیاده‌سازی رویکرد برنامه محوری و اثربخشی به جای فرایند محوری، برنامه ای عملیاتی با اهداف کمی مشخص تدوین کرده که هدف آن افزایش دوبرابری اثربخشی پژوهشگاه طی یک دوره چهار ساله است. 

 

 

صالحی جوزانی با بیان اینکه بر اساس رویکرد اتخاذ شده تلاش می شود شرکتهای دانش بنیان از بدو تصویب پروژه در کنار محققان باشند، اظهار داشت: با توجه به این رویکرد در حال حاضر زیست بومی شامل ۵۰، ۶۰ شرکت دانش بنیان حول پژوهشگاه شکل گرفته و تنها در جریان برگزاری دومین رویداد فناوری‌های نوین کشاورزی در مردادماه امسال موفق به انعقاد ۱۸ قرارداد انتقال و توسعه فناوری با بخش خصوصی شدیم. رییس پژوهشگاه در پایان این نشست به سوالات مختلف نخبگان در خصوص فعالیتهای پژوهشگاه پاسخ داد. صالحی جوزانی در خاتمه بازدید بر آمادگی و استقبال پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از جذب نخبگان علاقمند به همکاری با پژوهشگاه تاکید کرد.

 

 

خبر:

عکس:حسن سمیعی

 

1402-06-13
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 498,081 | بازدید امروز : 8