logo jihad
logo jihad
پنج شنبه 30 فروردین 1403
dividerآرشیو اخبارdividerهمکاری پژوهشی و تشکیل کارگروه‌های مشترک تخصصی بین پژوهشگاه و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی زنجان
همکاری پژوهشی و تشکیل کارگروه‌های مشترک تخصصی بین پژوهشگاه و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی زنجان
همکاری پژوهشی و تشکیل کارگروه‌های مشترک تخصصی بین پژوهشگاه و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی زنجان

 

در نشست مشترک معاونین پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان بر ایجاد کارگروه‌های تخصصی مشترک در حوزه فناوری های نوین کشاورزی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در این نشست که روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در محل مرکز برگزار شد پس از خیر مقدم و توضیحات رییس مرکز درباره فعالیتها و توانمندی های مرکز، دکتر شریعت پناهی، معاون پژوهشی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با اشاره به رویکرد پژوهشگاه به تحقیقات کاربردی بر آمادگی پژوهشگاه برای همکاری با مرکز در راستای توسعه و کاربردی سازی تحقیقات در جهت رفع نیازهای بخش کشاورزی تاکید کرد. وی اظهار داشت: پژوهشگاه آمادگی دارد که پس از بررسی علمی زمینه های پیشنهادی در قالب کارگروههای تخصصی مشترک با مرکز همکاری فعال داشته باشد. شریعت‌پناهی خاطرنشان کرد: تهیه اطلاعات مولکولی ارقام در دست معرفی به ویژه زیتون، بررسی خلوص ژنتیکی و اصالت لاین ارین طیور در راستای درخواست رسمی وزارتخانه، همکاری مشترک در زمینه تدوین استاندارهای ایمنی برای محصولات نانویی بخش کشاورزی و حتی سایر محصولات نانویی تولیدی استان، استفاده از امکانات مزرعه ای مرکز در ارزیابیهای ارزن و سورگوم و سایر لاینهای اصلاحی پژوهشگاه از زمینه های مناسب برای همکاری‌های مشترک است. در پایان این جلسه بر ایجاد کارگروه‌های مشترک تخصصی در حوزه نانوتکنولوژی، کشت بافت گیاهی و سویه‌های ژنومیکس دامی توافق شد. گفتنی است برمبنای اعلان معاونت پژوهشی سیاست پژوهشگاه در حال حاضر همکاری فعال با سایر موسسات پژوهشی و مراکز تحقیقاتی کشاورزی در راستای هم‌افزایی امکانات و تخصصها برای حل مشکلات کشاورزی کشور است.

 

  

                                          

1402-02-22
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 521,490 | بازدید امروز : 19