logo jihad
logo jihad
جمعه 19 خرداد 1402
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

 

 

 پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی میزبان دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان برای بازدید از بخش های تحقیقاتی و آشنایی با دستاوردها و اقدامات پژوهشگاه در عرصه زیست فناوری کشاورزی بود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوزی کشاورزی، دانشجویان مقطع کارشناسی ،دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور در بخش های تحقیقاتی کشت بافت و سلول و مهندسی ژنتیک،انتقال ژن با امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی هر بخش و نیز فعالیت ها و اقدامات انجام شده و پروژه های در حال اجرا آشنا شدند.

همچنین در هر بخش تحقیقاتی، محققان و کارشناسان مرتبط با این حوزه، برنامه ها، فناوری ها و دستاوردهای بخش را برای بازدیدکنندگان تشریح کردند. 

 سرپرست دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در گفتگو با روابط عمومی پژوهشگاه نظر خودرا در رابطه با این بازدید این چنین بیان کرد : هدف بازدید دانشجویان ارتقای آگاهی و بینش کاربردی برای درس اصلاح گیاهان زراعی است که طی سال های مختلف با همکاری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی این امر محقق شده است.

آقای خزایی درباره بازدید دانشجویان از بخش های مختلف اظهار داشت: این بازدید، فرصت مغتنمی است که در یک مجموعه سازماندهی شده مانند پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی که کمتر در بین موسسات تحقیقاتی یافت می شود و تاثیرات آن عملا در پروپوزال ها، پایان نامه ها و چشم انداز آینده حرفه ای قابل مشاهده است. همچنین نکته دیگر اینکه بحث های دانشگاهی باید با محیط های تحقیقاتی و بیرون از کلاس درس پیوند یابد و دانشجویان اظهارات پژوهشگران را درباره محصولات تجاری شده و... به صورت علمی و از نزدیک بشنوند و با محیط های پژوهشی ارتباط نزدیک پیدا کنند و دانشجویان گروه بیوتکنولوژی  که در حال فعالیت هستند در مجموع این پژوهشگاه و تحقیقات آن در حوزه بیوتکنولوژی کشاورزی پیشرو هستند

سرپرست گروه با اعلام خرسندی از بازدید انجام شده اظهار داشت: دستاروردهای بازدید برای دانشجویان بسیار ارزشمند بوده و بازدید از پژوهشگاه فرصت مفیدی است تا دانشجویان در تمامی زمینه ­های مورد نیاز آشنا شده و از آنجا که پروژه های در دست اقدام پژوهشگاه به روز بوده امیدوارم زمینه­ های همکاری میان دانشگاه و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی بیش از گذشته فراهم شود.

 

 

  

  

  

 

 

 

 

خبر: سید علی میربابایی

عکس: حسن سمیعی

 

1402-02-13
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 487,366 | بازدید امروز : 9