logo jihad
logo jihad
پنج شنبه 10 اسفند 1402
dividerآرشیو اخبارdividerآیین گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور برگزار شد.
آیین گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور برگزار شد.
آیین گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور برگزار شد.

 

در ششمین روز از برنامه های هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و در جهت تلاش برای حفظ و احیای منابع طبیعی کشور بر اساس شعار "درخت برای زندگی، همه با هم بکاریم برای ایران سر سبز، ایران قوی" همزمان با سراسر کشور مراسم غرس نهال در محوطه پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری برگزار شد.

 

ششمین روز از هفته منابع طبیعی که به نام " منابع طبیعی، آموزش، پژوهش و فن آوری" نامگذاری شده است با برگزاری دو برنامه در سطح استان گیلان به پایان یافت و در دومین برنامه از این روز با حضور  دکتر علیرضا ترنگ؛ ریاست پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری، مهندس کرم زاده؛ سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان و تنی چند از معاونان اداره کل منابع طبیعی استان گیلان، دکتر صیقلانی؛ معاون پژوهشکده بیوتکنولوژی و اعضاء هیات علمی، کارکنان و دانشجویان پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری برگزار گردید.

در جریان این مراسم ابتدا از گلخانه تحقیقاتی رقم لیمو ترش پرنیان بازدید انجام شد و دکتر اسد اسدی عضو هیات علمی و مجری پروژه مقابله با بیماری جاروک توضیحاتی در خصوص  مزایا و قابلیت های رقم پرنیان، میزان مقاومت آن به بیماری جاروک، عملکرد و سایر مزیت های آن ارائه نمود.

در جریان این مراسم نیز از پروژه تکثیر گیاه بلوبری موجود در پژوهشکده که توسط شرکت های فناور مستقر در پژوهشکده در حال اجرا می باشد نیز بازدید بعمل آمد و مهندس بخشی پور بعنوان مسئول پروژه ضمن معرفی گیاهچه های بلوبری و مزیت های آن به بخشی از مشکلات خود در مسیر تکثیر این گیاهچه اشاره نمود.

 در پایان مراسم نیز کاشت 3 اصله نهال (لیمو ترش رقم پرنیان و دو گیاه خرمالو) در محوطه پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری با مشارکت حاضرین انجام پذیرفت.

 

  

  

                                        

 

 

 

 

1401-12-21
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 515,878 | بازدید امروز : 8