logo jihad
پنج شنبه 29 شهریور 1397
dividerآرشیو اخبارdividerجلسه نظارت و ارزشیابی عملکرد مدیران و کارکنان پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی برگزار شد
جلسه نظارت و ارزشیابی عملکرد مدیران و کارکنان پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی برگزار شد
جلسه نظارت و ارزشیابی عملکرد مدیران و کارکنان پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی برگزار شد

جلسه نظارت و ارزشیابی عملکرد مدیران و کارکنان پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی برگزار شد

جلسه نظارت و ارزشیابی مدیران و کارکنان پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی با حضور دکتر رسول زارع معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر آقایی رئیس دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان، عادل زارع معاون دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان و دکتر رحیمیان مشهدی مشاور سازمان، سوم مهرماه 96 در محل سالن آمفی تئاتر پژوهشکده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده، در این جلسه که دکتر خوش خلق سیما رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر سیدقاسم حسینی سالکده معاون پژوهشی پژوهشکده، اعضای هیات علمی و کارکنان پژوهشکده حضور داشتند، دکتر آقایی، رئیس دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ضمن عرض تسلیت ایام محرم و شهادت سالار شهیدان و نیز گرامیداشت ایام دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از وظایفی که برعهده دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی قرار داده شده، ارزیابی های مستمر است و در این میان، پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، چهل و نهمین مرکز و موسسه ای است که از ابتدای سال 95 تا کنون، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی افزود:  ارزیابی حدود سه موسسه و دو مرکز دیگر باقی مانده که با اتمام آن، همه موسسات، مراکز ملی و استانی از نظر ارزیابی و نظارت، تحت پوشش قرار گرفته است.

رئیس دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اظهار داشت: اقدام اصلی که در شورای نظارت و ارزشیابی سازمان تعریف شده، این است که ارزیابی عملکرد افراد از جنبه های مختلف باید صورت گیرد. یکی از این موارد، ارزیابی عملکرد و فعالیت هایی است که مراکز و موسسات در قالب برنامه های عملیاتی به طور سالانه مدون می کنند و در پایان سال گزارش های لازم را از طریق روسای موسسات، پژوهشکده ها و پژوهشگاه ها ارائه خواهند داد. برای سال 95 این کار انجام شده و انشاالله در شورای آتی تحقیقات، گزارش کلی عملکردی ارائه خواهد شد.

آقایی تصریح کرد: دومین موضوع در ارزیابی عملکردی، مسائل مالی و ارزیابی های مالی است که بخش عمده ای از کار توسط حسابرسی های مالی در موسسات صورت می گیرد و در تجزیه تحلیل ها از آن استفاده خواهد شد.

مشاور سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی افزود: سومین موضوع، ارزیابی هایی است که در سطح مدیران صورت می گیرد. برای تحقق این امر که برای دفعه نخست در حیطه کاری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی قرار گرفته، به دلیل گستردگی سازمان، از تیم های مختلف ارزیابی استفاده و کارشناسان را به استان ها، مراکز و موسسات اعزام می کنیم. سپس نتایج را جمع بندی کرده و به شورای معاونین سازمان ارائه می نماییم.

وی با بیان اینکه تا کنون کار ارزیابی 48 مرکز و موسسه، به پایان رسیده و 49 اُمین مورد به پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: بالغ بر 5000 نفر از مجموع حدود 10 هزار و 500 نفر پرسنل سازمان یعنی حدود 50 درصد، تحت پوشش قرار گرفتند و ضمن مشاوره با آنها، فرم های ارزشیابی مربوطه، توزیع و مصاحبه با آنها انجام شد.

مشاور سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در ادامه به سه نوع ارزیابی موسسات و مراکز از جمله پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی اشاره و اظهار کرد: در ارزیابی عملکرد مدیران سه بخش وجود دارد. بخش اول، خودارزیابی است. در این زمینه، فرم هایی با ارائه شاخص های مطرح در شورای عالی نظارت بر ارزشیابی سازمان تدوین شده که مصوبه شورای تحقیقات را نیز داراست. این فرم ها به پرسنل ارائه می شود تا عملکرد خود را بر اساس آن شاخص ها اعم از مالی، تحقیقاتی و عملیاتی ذکر نمایند.

وی افزود: دومین بخش، ارزیابی از طریق مافوق است که این اقدامات، در تمام استان ها نیز به همین شیوه صورت می گیرد و سومین ارزیابی از طریق پرسنل اعم از هیات علمی و غیر هیات علمی است تا نظرات تمام همکاران پوشش داده شود زیرا دایره مشاوران ما، تمام پرسنل هستند.

آقایی با تشریح اقدامات لازم برای ارزیابی اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: با اعضای هیات علمی، به دلیل اینکه برخی موارد باید با خود آنها در میان گذاشته شود، مصاحبه انجام می شود. همچنین فرم هایی نیز به آنها ارائه می شود تا نظرات خود را در قالب آن، اعمال نمایند.

وی افزود: اقدام دیگر اینکه فرم هایی طراحی شده که خلاصه برخی شاخص ها در آنها به صورت محرمانه و بدون ذکر نام آورده شده است. این فرم بین همکاران توزیع می شود که شامل شش شاخص کلان و مصادیقی برای هریک از آنهاست و افراد بر اساس آن، نمراتی را برای رئیس و معاون پژوهشکده ارائه خواهند کرد. بر اساس آنها، تجزیه و تحلیل جداگانه ای را برای اعضای هیات علمی و  غیر هیات علمی خواهیم داشت.

رئیس دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی همچنین از ارائه نتایج ارزیابی های انجام شده به شورای مشورتی سازمان در روزهای یکشنبه هر هفته خبر داد و در عین حال تصریح کرد: با این وجود، انتظار اینکه تمام نظرات و دیدگاه های افراد، اعمال شود، صحیح نیست بلکه انتظار این است که آنچه در جمع بندی نهایی ارائه می شود، مطرح و اعمال نماییم.

وی ضمن اشاره به محرمانه بودن موضوع ارزیابی ها تاکید کرد: هنگام ارائه گزارش نتایج ارزیابی ها در شورا، نامی از کسی برده نمی شود و نقاط قوت و ضعف به طور کلی مطرح و نتایج منجر به یک نامه خواهد شد که مستقیما از طرف دکتر زند، رئیس سازمان به به مدیر ارشد هر مجموعه، ارسال خواهد شد.

آقایی با بیان اینکه دایره مدیریتی برای ارزیابی عملکرد، از رئیس یک واحد تا رئیس سازمان را شامل می شود، تصریح کرد: ما همین کار را برای مدیران ستادی، معاونین سازمان و حتی برای خود رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیز انجام دادیم که دکتر زند ماحصل آن را برای وزیر جهاد کشاورزی ارسال کردند. بنابراین شمول این ارزیابی، تمام رده های مدیریتی است.

وی در پایان اظهار داشت: گزارشی از موسسات و پژوهشکده ها دریافت شده است که بالغ بر 60 تا 70 درصد از همکاران، این ارزیابی را درخصوص عملکرد مدیران خود ارائه داده اند و انتظار این است که باقی مانده آن نیز تا پایان سال، تکمیل و ارسال شود.

عکس: سینا معتمدراد

تنظیم خبر: سعید میرشاهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : اداره روابط عمومی و ترویج یافته ها

  • آخرین مقالات
  • آخرین اخبار
  • پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی 16 و 17 اردیبهشت ماه میزبان دو دانشمند برجسته ژاپنی است که نخستین و تنها تولیدکننده رز، میخک و ارکیده های آبی رنگ در دنیا هستند. ...
  • دومین کنفرانس علمی منطقه ای مالکیت فکری آسیا (IPSCHOLAR ASIA) تحت مدیریت سازمان جهانی مالکیت فکری و سازمان تجارت جهانی با حضور متخصصان حقوق مالکیت فکری آسیا در دانشکده حقوق دانشگاه ملی سنگاپور برگزار شد. ...
  • دکتر حاجی‌رضایی، استاد تمام موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی(IPK)  آلمان به منظور مشاوره و تقویت ارتباطات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به ایران سفر کرده است. ...
  • انتشار جدیدترین مقاله عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در حوزه مهندسی ژنتیک ضریب تاثیری با نمره 8/9 را کسب کرد. دکتر پژمان آزادی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و رییس پژوهشکده گل و گیاهان زینتی از چاپ تازه ترین مقاله ی خود در یکی از معتبرترین نشریه های تخصصی بیوتکنولوژی کشاورزی خبر داد. ...
  • سخنرانی محقق بخش انتقال ژن و ایمنی زیستی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در یکی از معتبرترین کنگره­های بین المللی در حوزه علوم زیستی کنگره بین­ المللی بیوشیمی  و زیست شناسی مولکولی در تاریخ 30 و 31 اردیبهشت ماه سال جاری در سئول کره جنوبی با رویکردی تخصصی و کاربری میزبان محققان و دانشمندان حوزه بیوتکنولوژی و زیست شناسی بود. ...
  • کنفرانس بین المللی پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌ها از تاریخ 23-21 ژوئن 2016 (31 خرداد لغایت 2 تیر 95) در بوداپست مجارستان با حضور حدود 400 محقق فعال در زمینه پروبیوتیک‌ها و پری‌بیوتیک‌های انسانی و دامی از حدود 60 کشور دنیا از قبیل آمریکا، انگلیس، فرانسه، سوئد، سوییس، آلمان، هلند، دانمارک، استرالیا، ایتالیا، روسیه، مجارستان، اسلواکی، اسلوونی، پرتغال، اسپانیا، ایرلند، ...
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 272,985 | بازدید امروز : 8