logo jihad
logo jihad
جمعه 19 خرداد 1402
dividerآرشیو اخبارdividerافتتاح سالن ورزشی و نمازخانه پژوهشگاه همزمان با دهه مبارک فجر
افتتاح سالن ورزشی و نمازخانه پژوهشگاه همزمان با دهه مبارک فجر
افتتاح سالن ورزشی و نمازخانه پژوهشگاه همزمان با دهه مبارک فجر

 

 همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، طی مراسمی با گرامیداشت اعیاد خجسته ماه رجب و ولادت امام علی علیه السلام و همچنین چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالن ورزشی و نمازخانه پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در محل ساختمان جدید این پژوهشگاه افتتاح شدند.

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، مراسم بزرگداشت ایام الله دهه فجر، روز سه شنبه با حضور رییس، معاونان و جمعی از مدیران و همکاران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در محل ساختمان جدید پژوهشگاه برگزار شد.

 در ابتدای مراسم پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی، مهندس میربابایی، رییس اداره روابط عمومی پژوهشگاه در سخنانی با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام ولادت مولی الموحدین توضیحاتی در خصوص برنامه‌های مختلف مراسم و راه اندازی مکان ورزشی برای همکاران  ارایه کرد.

 در ادامه مهندس قره خانی، مسوول امور رفاهی کارکنان به اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان پژوهشگاه اشاره و راه‌اندازی سالن ورزشی پژوهشگاه را ازجمله این اقدامات عنوان کرد.

مسوول امور رفاه پژوهشگاه با تشکر از همه دست اندرکاران این اقدام شایسته، گزارش مبسوطی از مقدمات راه اندازی سالن ورزشی و تجهیز آن ارائه کرد.

در ادامه این مراسم صمیمی قرعه کشی جوایز شرکت کنندگان انجام و هدایایی به رسم یادبود به برندگان این قرعه کشی اهدا شد.

دکتر صالحی جوزانی، رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی هم در سخنرانی خود به موفقیت محققان پژوهشگاه در تولید فرآورده باکتریایی سیلوی علوفه‌ای اشاره کرد که روز دوشنبه به همراه دستاوردهای چند موسسه تحقیقاتی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان رونمایی شد.

 به گفته دکتر صالحی، با بهره‌گیری از این  فرمولاسیون باکتریایی امکان حفظ کیفیت و افزایش ماندگاری سیلوی علوفه‌ای فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از حدود ۲۰ میلیون تن علوفه تولیدی در کشور، بیش از ۵۰ درصد (حدود ۱۰ میلیون تن) به صورت سیلویی استفاده می‌شود که سالانه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد این علوفه سیلویی (حدود یک میلیون تن) به دلیل نقص در فعالیت باکتری‌های اسید لاکتیک موجود در آنها و در نتیجه عدم پایداری و ماندگاری هوازی سیلاژ از بین می‌رود. استفاده از باکتری‌های اسید لاکتیک به عنوان افزودنی به دلیل کاهش جمعیت مخمرها و میکروارگانیسم‌های هوازی می‌تواند به افزایش معنی‌دار ماده خشک و ماندگاری هوازی و کیفیت سیلاژ علوفه‌ای منجر شود.

رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با بیان این‌که بازار جهانی افزودنی‌های باکتریایی سیلاژ علوفه‌ای در حال حاضر به بیش از ۳۰۰ میلیون دلار بالغ شده است، خاطرنشان کرد: سالانه بیش از سه میلیون دلار انواع فرآورده‌های باکتریایی سیلوهای علوفه‌ای وارد کشور می‌شود که با تجاری‌سازی فرمولاسیون ارائه شده توسط محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی که حاصل یک دهه تلاش تحقیقاتی است، زمینه تامین این فرآورده‌ها در داخل کشور فراهم خواهد شد.

دکتر صالحی جوزانی در پایان با اشاره به راه‌اندازی سالن ورزشی در ساختمان جدید پژوهشگاه هدف از این اقدام را کمک به حفظ سلامت و شادابی همکاران عنوان کرد و ضمن ارائه گزارش کاملی از وضعیت مناسب ارتباطی پژوهشگاه با دستگاههای مختلف خواهان انسجام بیشتر و تقویت روحیه تعامل همکاران شد.

در ادامه پس از افتتاح سالن ورزشی پژوهشگاه به اتفاق همکاران، دو تن از ورزشکاران رزمی استان به همراه فرزندان یکی از همکاران به اجرای حرکات نمایشی رزمی پرداختند.

مراسم با اهدا جوایز و تقدیر از این ورزشکاران، عکس یادگاری و پذیرایی از مهمانان و آغاز رسمی برگزاری مسابفات ورزشی دهه فجر امسال با انجام نخستین رقابت شرکت کنندگان مسابقات تنیس روی میز ادامه یافت.

 پایان بخش این مراسم، افتتاح نمازخانه ساختمان جدید پژوهشگاه با حضور رییس، معاونان، مدیران و همکاران در طبقه دوم ساختمان اداری پژوهشگاه بود.

 

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

 

 

 

خبر:

عکس: حسن سمیعی

1401-11-18
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 487,366 | بازدید امروز : 9