logo jihad
logo jihad
شنبه 05 فروردین 1402
dividerآرشیو اخبارdividerنشست دو روزه شورای راهبردی تحقیقات شیلات با مشارکت پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی آغاز شد
نشست دو روزه شورای راهبردی تحقیقات شیلات با مشارکت پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی آغاز شد
نشست دو روزه شورای راهبردی تحقیقات شیلات با مشارکت پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی آغاز شد

 

هشتمین نشست شورای راهبردی تحقیقات شیلات با حضور دکتر صالحی جوزانی، رئیس و دکتر حجازی، رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی صنایع غذایی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و روسا و محققانی از دیگر موسسات تحقیقاتی مرتبط و سازمان شیلات ایران به میزبانی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در ابتدای این نشست پس از خیرمقدم دکتر صالحی جوزانی، رئیس پژوهشگاه به حاضران، دکتر بهمنی، رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی با اشاره به اینکه شکل گیری شورای راهبردی به منظور تحقق سیاست های وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده است، گفت: طی جلسات قبلی، ظرفیت ها و توانمندی های اعضا بررسی شده و کارگروه های مربوطه از جمله آبزی پروری، صید و صیادی، فرآوری، مطالعات بازار و آموزش و ترویج، ایجاد شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه از جمله اهداف مهم شورا، جهت دهی و اولویت بندی پروژه های تحقیقاتی در راستای برآورده کردن نیازهای حوزه شیلات است، خاطرنشان کرد: رفع چالش های بهره برداران و سرمایه گذاران بخش خصوصی، دستیابی به دانش فنی با قابلیت انتقال آن به بخش خصوصی و مطالعاتی که به تولید علم منتج می شود، از مهمترین اولویت های این شورا به شمار می رود.
 
بهمنی تصریح کرد: پس از تعیین اولویت های اصلی توسط کارگروه های مربوطه، این عناوین در کمیته های علمی فنی موسسات بررسی و نهایی می شود.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که برگزاری نشست های این چنینی در قالب شورای راهبردی، بتواند به سوق دادن فعالیت های شیلاتی به سمت و سوی علمی شدن بیشتر، کمک کند.
 
گفتنی است، گردهمایی دو روزه شورای راهبردی تحقیقات شیلات با برگزاری کارگروه های تخصصی پنج گانه تا روز سه شنبه در محل پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ادامه دارد.
 
 

 

 

  

  

  

  

 

 

 

 

خبر: 

عکس: حسن سمیعی

1401-11-03
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 479,024 | بازدید امروز : 24