logo jihad
logo jihad
شنبه 05 فروردین 1402
dividerآرشیو اخبارdividerپیام ریاست پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به مناسبت روز زن و مادر
پیام ریاست پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به مناسبت روز زن و مادر
پیام ریاست پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به مناسبت روز زن و مادر

 

خجسته زادروز اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل،  صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر و هفته تجلیل از مقام زن را خدمت عموم همکاران خصوصا خواهران ارجمند تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

در بیان جایگاه رفیع زنان و مادران در ایران اسلامی، همین بس که به واسطه میلاد برترین گوهر خلقت، کوثر قرآن و عطای خداوند سبحان تکریم می‌شوند. زن زیباترین واژه آفرینش است و مؤثرترین عامل تربیت و سلامت روحی، روانی و جسمی فرزند، همسر و جامعه است. نقش و جایگاه منحصر به فرد مادران در رشد و پرورش فرزندان آن چنان بی بدیل و یگانه است که نیاز به گفتن ندارد. مادران و زنان شایسته این سرزمین در کنار نقش و جایگاهی که در پایداری و پویایی خانواده دارند در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هم همدوش مردان در راه تعالی و پیشرفت کشور گام برمی‌دارند. 

زن به‌عنوان مادر، همسر و در قالب کلی «مدیر خانواده» نقش اساسی در تعلیم، تربیت و پرورش نسل‌های آینده جوامع داشته و از طرفی شاهد فعالیت‌های بی‌دریغ و مؤثر سرنوشت‌ساز زنان در عرصه اجتماع در قالب عضوی از اعضاء جامعه در طول تاریخ هستیم که منجر به رشد و تعالی کشور در عبور از بحرانهای مختلف کشور در طول تاریخ شده است.

پرواضح است که بخش قابل توجهی از موفقیت ها و دستاوردهای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی نیز حاصل اندیشه خلاق و عزم و تلاش خستگی ناپذیر همکاران بانوی ما در بخش‌های مختلف تحقیقاتی، پژوهشکده های منطقه ای و بخش‌های اداری و پشتیبانی است که با تمام وجود دوشادوش مردان برای اجرای مسوولیت ها و پیشبرد ماموریت‌های پژوهشگاه کوشش میکنند. مطمئنا حضور این همکاران متعهد و متخصص در کنار مردان، آیندهای روشن را برای پژوهشگاه رقم خواهد زد.

در پایان با تبریک مجدد سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه (س)، روز مادر و هفته گرامیداشت مقام زن به پیشگاه تمامی بانوان، امیدوارم با اهتمام و توجه بیش از پیش به ظرفیت‌ها و توانمندی زنان، شاهد حضور بالنده‌تر و پرنشاط‌تر زنان و دختران در تمامی عرصه‌ها باشیم.

غلامرضا صالحی جوزانی

 

 

 

1401-10-22
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
© تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. { سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها }--طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 479,023 | بازدید امروز : 23