logo jihad
logo jihad
جمعه 19 خرداد 1402
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن از پژوهشگاه
بازدید دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه  آزاد اسلامی رودهن از پژوهشگاه
بازدید دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن از پژوهشگاه

 

 

گروهی از دانشجویان مقطع کارشناسی رشته زیست شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن روز دوشنبه 19 دی ماه از بخش های مختلف تحقیقاتی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، این بازدید به منظور ارتقاء آگاهی دانشجویان در خصوص کاربردهای زیست فناوری در حوزه کشاورزی و فعالیت‌های تحقیقاتی محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به سرپرستی دکتر دیباه، عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی و علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی رودهن انجام شد.

دانشجویان در بخش تحقیقات کشت بافت و سلول پژوهشگاه با توضیحات مهندس عروجلو، کارشناس بخش با روند انجام پروژه های کشت بافت و تولید پایه نهالهای عاری از ویروس آشنا شدند.

در بخش مهندسی ژنتیک هم دکتر امیریان، توضیحاتی را در خصوص فعالیت های انجام شده و پروژه های در حال اجرای بخش به دانشجویان ارایه کرد.

در بخش فیزیولوژی مولکولی هم مهندس سعادتمند از دانشجویان دکتری پژوهش محور پژوهشگاه، سازوکار علمی تولید ارقام جدید زراعی و باغی و محصولات متحمل به تنش های محیطی را تشریح و تصریح کرد که یکی از محورهای مهم فعالیت های پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی افزایش کمی و بهبود کیفی محصولات کشاورزی و تولید گیاهان متحمل به کمبود آب است. در پایان مهندس نصرالهی نیز توضیحاتی در خصوص تجهیزات آزمایشگاهی بخش و کاربرد آنها ارائه داد.

دکتر موسیوند از اعضای هیات علمی بخش بیوتکنولوژی میکروبی نیز در جریان بازدید دانشجویان با تشریح فعالیت های بخش به حوزه های مختلف پژوهشی از قبیل تولید، توسعه و بهینه سازی آفت کش های بیولوژیک و کودهای زیستی و آلی مبتنی بر سویه های مفید باکتریایی و  قارچی، کاهش ضایعات و بهره برداری از زایدات محصولات کشاورزی با هدف تولید فراورده های میکروبی با ارزش بالا، طراحی و توسعه کیت های تشخیصی برای آلاینده های مهم بخش کشاورزی و نیز توسعه کلکسیون میکروبی با هدف حفظ و بهره برداری از ذخایر ژنتیکی اشاره کرد.

بخش پایانی این بازدید هم حضور در بخش نانوتکنولوژی و آشنایی با کاربردهای نانو در کشاورزی بود که طی آن، دکتر معتمدی، عضو هیات علمی بخش نانو با اشاره به اهمیت نانو تکنولوژی در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی به معرفی تحقیقات بخش در زمینه تولید نانوکودها و نانوسموم به منظور کاهش مصرف کودها و سموم شیمیایی پرداخت.

 

1401-10-19
منبع : روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

  • آخرین اخبار
  • آخرین مقالات
faq
©  تمامی حقوق برای پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
بازدید کل : 487,366 | بازدید امروز : 9